Dożywocie za zabójstwo czterech osób, które zginęły w pożarze pustostanu

PP/PAP | Utworzono: 2020-11-30 19:00
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Do tragicznego w skutkach pożaru nieczynnego od lat pensjonatu doszło w lutym 2019 r. w Szklarskiej Porębie. Po akcji gaśniczej w pomieszczeniu na trzeciej kondygnacji budynku strażacy znaleźli ciała czterech osób.

Według ustaleń śledztwa w dniu pożaru od wczesnego rana w budynku przebywało pięcioro znajomych, którzy pili alkohol. Prokuratura ustaliła, że Jacek B. - jeden z mężczyzn biorący udział w libacji alkoholowej - wyszedł z pomieszczenia, w którym przebywali jego znajomi, zabarykadował prowadzące do niego drzwi fotelem, a następnie go podpalił. W pożarze zginęły dwie kobiety i dwaj mężczyźni w wieku od 55 do 65 lat.

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał B. winnym zbrodni zabójstwa czterech osób i skazał go na dożywocie. Mężczyzna będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie najwcześniej po 25 latach.

Uzasadniając orzeczenie sędzia Robert Bednarczyk wskazał, że z opinii biegłego w sposób jednoznaczny wynika, że w opuszczonym pensjonacie nie doszło do przypadkowego zaprószenia ognia.

Wyrok jest nieprawomocny.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama