Halina Ołdakowska, Mariusz Kwiecień: Opera Wrocławska ma mieć światowy poziom (WYWIAD)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-12-10 20:12 | Zmodyfikowano: 2020-12-10 20:19
A|A|A

od lewej: Mariusz Kwiecień, Halina Ołdakowska, Bassem Akiki w studiu Radia Wrocław Kultura, lipiec 2020

Finanse, relacje z zespołem, sprawy artystyczne, plan na najbliższe tygodnie i miesiące.

cz.1

cz.2

Posłuchaj także:

Opera i finanse, Dziady - Ustęp, po Wrocławskim Kongresie Kultury, Bronka Nowicka z nową książką.

Wieczór z Kulturą we wtorki i w czwartki o 21:05, w DAB+, FM, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~kicia
2020-12-21 10:13:02
z adresu IP: (193.46.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ja bym chciała, żeby Opera Narodowa miała światowy poziom, a nie opera w pipidówie jakiejś
~Artysta
2020-12-13 21:15:52
z adresu IP: (195.136.xxx.xxx)
Ocena: 4
No cóż, Heinz na dyrektora generalnego Opery i sprawa załatwiona
~Nisko
2020-12-13 08:24:38
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Studnia nie radio, lepiej przez okno było kryczeć.
~Julian Krzywoń
2020-12-11 23:09:02
z adresu IP: (185.25.xxx.xxx)
Ocena: 1
Może Pan Akiki zmieni pracę w FD ?
~Były
2020-12-11 23:00:50
z adresu IP: (5.184.xxx.xxx)
Ocena: 1
Kwiecien był bardzo zdolnym śpiewakiem, niestety zmarnował niewiarygodny talent przez swoje lenistwo i brak szkolenia techniki. Ale trochę fajnych wieczorów w operze się przeżyło
~Misiek
2020-12-11 19:05:16
z adresu IP: (5.184.xxx.xxx)
Ocena: 7
Bardzo ciekawy pomysł - dać kasę Kwietniowi, a reszta na światowej scenie we Wrocławiu ma pracować za darmo lub za półdarmo. Powodzenia w szukaniu frajerów.
~Karl
2020-12-11 16:51:32
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 5
Megalomania straszna. W ogóle porażka taki koniec kariery - z Met na prowincje
~nieśpiewak
2020-12-11 14:26:43
z adresu IP: (212.75.xxx.xxx)
Ocena: 15
Mariusz Kwiecień nie jest coachem, a byłym śpiewakiem, który z pomocy coachów potrzebował gdy jeszcze śpiewał! Nie pomogli, natura w pewnym momencie nie wystarcza, a braki techniki (zwane również problemami z kręgosłupem) obnażają bezlitośnie i kończą kariery. Opowieść o oszczędnościach z tego tytułu są żenujące i obraźliwe dla słuchaczy. To nie ciemny lud, który kupi każdą opowiastkę...
~Heinz Müller
2020-12-11 13:47:01
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 8
Ktoś tu się podszywa pode mnie. Dyrekcja do wywalenia w trybie natychmiastowym. Bełkot dyletantów niczym nie potwierdzony. Te rzeczy można robić taniej, a jeśli umiejętnością tej pani to odpowiadanie nie na temat to może jak najbardziej niech sponsorzy konkretnie panu Kwietniowi wpłacają bezpośrednio na konto. Opera to ludzie. Bez muzyków, śpiewaków każdy dyrygent, reżyser, dyrektor jest nikim
~Fioritura
2020-12-11 13:09:28
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 12
Skoro Pan Kwiecień prezentuje taki światowy poziom, to zadajmy podstawowe pytanie. Który z wielkich barytonów skończył karierę w wieku 50 lat? Żaden! To najlepszy wiek dla barytona, teraz powinny sypać się najwieksze dramatyczne partie, a tu koniec. I proszę mi nie opowiadać, że winny kest kręgosłup hahaha, większej bzdury nie słyszano. Tak kończą naturszczycy bez techniki. Kręgosłup hahahaha bo się posikam.
~lolo
2020-12-11 12:24:58
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 6
Gdziej jest balet w tym wszystkim ?
~Artysta
2020-12-11 10:12:52
z adresu IP: (195.136.xxx.xxx)
Ocena: -5
Heinz jak zwlykle niezadowolony . W końcu mamy dyrektorów z najwyższej półki światowej, którym nie możesz zarzucić beztalencia i politycznych pleców i możemy osiągnąć z Nimi osiągnąć mistrzostwo świata już w kwietniu. Co tam Carmen i poniesione koszty, zrobimy coś wspanialszego i lepszego. Moim zdaniem pan dyrektor Kwiecień, który jest przyzwyczajony do stawek światowych został pokrzywdzony takim kontraktem, jaki został z Nim podpisany, powinien dostać dwa razy większy gdyż jest gwarantem naszych artystycznych sukcesów. Mam też nadzieję, że przyjaciele pana dyrektora( Netrebko, Castronowo i inni) przyzwyczajeni również do światowych stawek nie zawiodą nas i będą śpiewać jak najczęściej we Wrocławiu. Trochę więcej optymizmu Heinz i Wrocławianin.
~Logopeda
2020-12-11 10:12:29
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tak? Tak? Kobieto naucz się mówić po polsku, a potem zacznij chodzić do radia. Żenada!
~Widz
2020-12-11 03:11:47
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -5
Bardzo przekonująca wizja, można się z nią nie zgadzać. Ale tak wybrała komisja i zarząd, i niestety śpiewacy muszą się tym pogodzić albo strajkować. Szkoda, ze zmarnowano dorobek Ewy Michnik i zespół, który stworzyła. Wtedy nie trzeba było sprowadzać licznych gwiazd spoza Wrocławia, dawali radę nasi, zwłaszcza śpiewaczki.
~Wstydu nie mają
2020-12-11 03:02:57
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 15
Prosząc publiczność o wsparcie. Dobra rada nasuwa się sama. Trzech dyrektorów co miesiąc zasili konto opery kwotą 10 tys. i będzie git.
~Mr. X
2020-12-10 22:33:39
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -11
Kochamy Was! Zespół!
~Mario
2020-12-10 21:05:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
Mam nadzieję, że uda się zrealizować wszystkie pomysły Dyrekcji. Już nie mogę się doczekać baletu na poziomie światowym.