Rośnie liczba pożarów w dolnośląskich mieszkaniach

Karolina Kurczab, BT | Utworzono: 2020-12-14 06:43 | Zmodyfikowano: 2020-12-14 06:44
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Jak tłumaczy oficer prasowy jaworskiej straży Łukasz Starowicz, przyczyną mają być przede wszystkim ludzka nieodpowiedzialność i liczne zaniedbania w zakresie czyszczenia przeglądów kominowych.

- Sezon grzewczy to zauważalny wzrost liczby pożarów w budynkach mieszkalnych z konieczności ogrzewania naszych domów. Najczęściej do tych pożarów dochodzi w skutek nieprawidłowej eksploatacji urządzeń grzewczych, a także nieostrożność w posługiwaniu się otwartym ogniem - zapałki, papierosy.

W okresie zimowym, bardziej niż zwykle istnieje realne niebezpieczeństwo pożaru i zatrucia czadem. - Podstawą jest więc odpowiednia wentylacja - tłumaczy Łukasz Starowicz.

- Do zatrucia może dojść w skutek zasłaniania kratek wentylacyjnych. Niektórzy zaklejają, bo część ciepła tą drogą ucieka. Po wymianie okien lub drzwi są one bardziej szczelne, to może zakłócić wentylacje.

Strażacy apelują więc o rozsądek i niebagatelizowanie obowiązku wykonywania niezbędnych przeglądów technicznych urządzeń grzewczych dla naszego i naszych sąsiadów bezpieczeństwa.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama