Obwodnica Międzyborza coraz bliżej. Jest pięć ofert na opracowanie dokumentacji

el | Utworzono: 2021-01-09 08:39 | Zmodyfikowano: 2021-01-09 08:49
Obwodnica Międzyborza coraz bliżej. Jest pięć ofert na opracowanie dokumentacji - archiwum radiowroclaw.pl (zdjęcie ilustracyjne)
archiwum radiowroclaw.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Obwodnica Międzyborza coraz bliżej. Jest pięć ofert na opracowanie dokumentacji - 0
Obwodnica Międzyborza coraz bliżej. Jest pięć ofert na opracowanie dokumentacji - 1

Oferty wahają się od ok. 2,5 do ponad 3,6 mln zł - informuje GDDKiA. Inwestor zaplanował na to zadanie ok. 3,5 mln zł. Oferty będą teraz weryfikowane. 

Inwestycja planowana jest do realizacji w systemie Projektuj i buduj w latach 2025-2029. Obwodnica Międzyborza powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 25, jako droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o długości ok. 8 km.

Budowa obwodnicy Międzyborza wraz z obejściem sąsiadujących miejscowości Ose, Górzyca i Oska Piła pozwoli na poprawę przepustowości układu komunikacyjnego łączącego drogę ekspresową S8 z nowo wybudowaną obwodnicą Ostrowa Wielkopolskiego. Pozwoli też na wyeliminowanie ruchu tranzytowego z centrum miasta.

W sumie w woj. dolnośląskim w ramach programu budowy 100 obwodnic ma być zrealizowanych siedem inwestycji. Oprócz obwodnicy Międzyborza to także obwodnice Głogowa, Kaczorowa, Legnicy, Milicza, Oławy, Złotego Stoku. Rządowy Program budowy 100 obwodnic zakłada, że do 2030 roku wybudowanych zostanie 100 obwodnic o łącznej długości ok. 820 km. Koszt realizacji inwestycji to 28 mld złotych. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.