Pewne zwycięstwo szczypiornistek Zagłębia

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-01-09 20:19 | Zmodyfikowano: 2021-01-09 20:19

Pierwsze dziesięć minut to wymiana ciosów z obu stron - na trafienia Zagłębia odpowiadał Start i tak do wyniku 4:4. Później w niespełna dwie minuty lubinianki rzuciły trzy bramki z rzędu i o czas dla swojej drużyny poprosił Andrzej Niewrzawa. Nie zmieniło to jednak obrazu gry, gdyż wciąż stroną dominującą było Zagłębie, które systematycznie powiększało swoją przewagę. Miedziowe grały nie tylko skutecznie, ale i bardzo efektownie, prowadząc po dwudziestu minutach 11:5. Tak niski wynik po stronie elblążanek, to nie tylko efekt dobrej defensywy miejscowych, dowodzonej przez Joannę Drabik, ale przede wszystkim znakomitej postawy Moniki Maliczkiewicz, która kolejny raz postawiła mur w bramce. Do przerwy Zagłębie prowadziło 15:10, w pełni kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych szybkich bramek Zagłębia i kolejnego powiększenia przewagi. W kolejnych fragmentach w grę Miedziowych wkradła się niedokładność, co wykorzystały rywalki. Pomiędzy 35 a 40 minutą Start rzucił pięć bramek, tracąc w tym czasie tylko jedną i na tablicy wyników było 20:16. O czas poprosiła Bożena Karkut, ale chwilę później Start rzucił swoją siedemnastą bramkę, która mogła dawać przyjezdnym nadzieje. Dziesięć minut przed końcem elblążanki za sprawą Justyny Świerczek rzuciły na minus dwa i Zagłębie musiało mieć się na baczności, tym bardziej, że niezwykle skutecznie grała Joanna Waga. Miedziowe znów przyśpieszyły, z 25:23 wyszły na 28:23 i było po meczu.

MVP meczu: Joanna Drabik

MVP Startu: Joanna Waga

MKS Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 29:23 (15:10)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 5, Hartman, Kurdzielewicz, Górna 7, Drabik 3, Galińska 1, Zawistowska 2, Kochaniak 2, Matieli 5, Noga 2, Belmas, Świerżewska 2, Milojević.

Start: Kepesidou, Pająk – Choromańska 1, Świerczek 6, Waga 9, Bojicic 1, Gędłek, Szczepanik 2, Pękala 1, Cygan 1, Agović, Shupyk, Stapurewicz 1, Rancic 1.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.