Zamiast zwiększyć liczbę stanowisk do obsługi petentów... postawili namiot

Andrzej Andrzejewski, PP | Utworzono: 2021-01-12 08:20 | Zmodyfikowano: 2021-01-12 08:20
A|A|A

fot. UM w Legnicy

Jest już reakcja magistratu. Prezydent Tadeusz Krzakowski, w trosce o petentów nakazał... ustawienie namiotu przed wejściem do magistratu na dziedzińcu Akademii Rycerskiej.

- Ten namiot postawiliśmy po to, by powiększyć przestrzeń oczekiwania mieszkańców na świadczone usługi przez Wydział Spraw Obywatelskich i Urząd Stanu Cywilnego w dzisiejszych realiach pandemii.

Reprezentanci Urzędu Miasta nie dostrzegają kwestii zbyt małej liczby okienek. A na problem petenci skarżą się przynajmniej od pięciu lat.

- Dwie i pół godziny - zarejestrowanie auta. Bardzo ciężko, bardzo rzadko te numerki przechodziły. A przy okienkach nie ma nikogo. Problem chyba wynika z organizacji. Te panie są bardzo profesjonalne i sprawne posługują się swoim rzemiosłem, ale nie można się do nich dostać.

Prezydent podkreśla, że zadaszenie dziedzińca zabytkowej akademii, to jego pomysł sprzed lat. Na jego realizację do tej pory nie zgadzał się konserwator zabytków. Wielu radnych sugeruje jednak, że decyzja o ustawieniu namiotu i tak jest spóźniona. Dzięki zmianie przepisów dotyczących dowodów rejestracyjnych, część właścicieli aut nie będzie już musiała ubiegać się o wymianę takich dokumentów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama