Powstała najnowsza wersja Mapy Zabytków Techniki Dolnego Śląska

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2021-01-13 14:16 | Zmodyfikowano: 2021-01-13 14:17
Powstała najnowsza wersja Mapy Zabytków Techniki Dolnego Śląska - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki ciągle się rozrasta. Dołączają do niego kolejne obiekty, umożliwiając tym samym odkrywanie najcenniejszych tego typu perełek na Dolnym Śląsku. W 2018 roku było ich siedem, dziś jest już 26. Cały czas trwają starania, by na mapie pojawiały się następne.

Dolnośląska Mapa Zabytków Techniki jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska oraz dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

 - Mimo tej trudnej sytuacji związanej z pandemią, jako Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska nie ustajemy w staraniach, by ciągle przypominać o bogactwie, jakim na Dolnym Śląsku są zabytki techniki. Wiele z nich wciąż bowiem można oglądać na świeżym powietrzu w trakcie jednodniowych wycieczek – przypomina Piotr Gerber, prezes Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska.

Mapa to kolejny krok promujący dolnośląskie atrakcje związane z przemysłem. Wcześniej powstały m.in. tablice informacyjne w trzech językach opisujące historię i znaczenie uwzględnionych na Szlaku obiektów oraz odbyła się impreza promocyjna Rajd Zabytków Techniki. Wszystkie miejsca trafiają również na internetową Dolnośląską Mapę Zabytków Techniki. Obiekty, które chcą dołączyć do projektu, ciągle mogą się zgłaszać do Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska.

Publikacja powstała w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej. Jest dostępna bezpłatnie w punktach Dolnośląskiej Informacji Turystycznej, a także w obiektach umieszczonych na Szlaku Zabytków Techniki. Można również pobrać ją ze strony https://dolnyslask.travel/ oraz https://mapazabytkow.pl/

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.