Wiktoria Kiszkis zawodniczką Śląska Wrocław

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2021-01-21 07:45
A|A|A

17-letnia Wiktoria Kiszkis przyszła na świat w Polsce, jednak wychowywała się na Wyspach Brytyjskich. Tam też zdobywała pierwsze szlify piłkarskie - w przeszłości reprezentowała barwy młodzieżowych zespołów Leyton United, Millwall Lionesses, a także Akademii Shenfield, Arsenalu Londyn i West Ham United.

To dla nas ważna chwila i cieszymy się, że możemy powitać w naszym klubie kolejną młodzieżową reprezentantkę Polski. Wiktora występowała w renomowanych angielskich klubach i z pewnością ma bardzo duży potencjał. Pozyskanie tak perspektywicznej zawodniczki to także potwierdzenie, że obraliśmy właściwy kierunek, tworząc w Śląsku Wrocław ciekawy i ambitny projekt piłki nożnej kobiet – zaznacza Wojciech Bochnak, wiceprezes zarządu Śląska Wrocław.

Zawodniczka, która gra na pozycji skrzydłowej lub napastniczki, jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych polskich piłkarek młodego pokolenia. W minionym roku w Akademii West Ham United została wybrana najlepszą zawodniczką sezonu. Wcześniej - w młodzieżowych zespołach Arsenalu - notowała fantastyczne statystyki, seryjnie zdobywając bramki i notując asysty. Mimo młodego wieku Kiszkis zdążyła już zadebiutować w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej. Teraz będzie grać w barwach Śląska.

Zdecydowałam, że Śląsk Wrocław będzie najlepszym wyborem, jeśli chodzi o mój rozwój. Mam szansę na regularną grę na poziomie seniorskim, co z pewnością będzie cennym doświadczeniem i pomoże mi przygotować się do mistrzostw Europy U19 - podkreśla nowa zawodniczka Śląska.

Wiktoria Kiszkis gra regularnie w młodzieżowych reprezentacjach Polski, występując ponadto w kadrze U17 z kapitańską opaską na ramieniu.

Chcemy sprowadzać do Śląska zawodniczki, które od razu dadzą nam jakość. Taką zawodniczką jest właśnie Wiktoria. Szukaliśmy wzmocnień na pozycjach ofensywnych i udało nam się pozyskać piłkarkę uważaną za jeden z największych talentów w kadrze narodowej. Myślę, że dzięki temu wypożyczeniu Wiktoria będzie miała szansę na regularną grę wśród seniorek i mam cichą nadzieję, że przekonamy ją, aby została z nami na dłużej - mówi Piotr Jagieła, trener kobiecego zespołu Śląska.

Wypożyczenie zawodniczki będzie obowiązywać w najbliższej rundzie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama