O seksie, Odessie, muzyka Matuszyka, Drugi pokój, Kłamczuch Pasierskiego i szefowie narodowi (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-01-27 19:05 | Zmodyfikowano: 2021-01-27 19:06
A|A|A

Angelika Cegielska, aktorka Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Powraca na afisz - tym razem premierowo w wersji online, ale na żywo - jej monodram 'Cudowne i pożyteczne. O seksie', w reż. Martyny Majewskiej. Odważna rzecz, bardzo dobrze przyjęta przez widzów.

Jan Szurmiej, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego we Wrocławiu i reżyser najnowszej premiery 'Zmierzch świtem'. Ginący świat Odessy sprzed wieku z spektaklu muzycznym, czyli to, z czego słynie Jan Szurmiej. Pytamy też o plany teatru na 2021.Andrzej Ficowski, reżyser i twórca Teatru Niewizualnego. Słuchowisko 'Drugi pokój', wg tekstu Zbigniewa Herberta, można oglądać online. Przedstawienie na dwoje aktorów zrealizowane pod auspicjami Stowarzyszenia Literacko-Artystycznego Rita Baum.

Łukasz Matuszyk, muzyk, kompozytor, związany z również z nurtem muzyki teatralnej, m.in. z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy. Patronujemy nowej płycie Łukasza pt. 'Zdarzenia ludowe'. Zapraszamy zatem w fascynującą ludowo-jazzową podróż od Sanockiego po Krakowskie, przez Kujawy, Pomorze czy Kieleckie. Rozmawiamy i słuchamy.

Jędrzej Pasierski, aktualny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru, autor czterech powieści z komisarz Niną Warwiłow. Premiera najświeższej w czwartek. Tytuł: 'Kłamczuch'. Pani komisarz wraca w rejony beskidzkie, czyli tam, gdzie jej śledztwo przyniosło nie tylko rozwiązanie sprawy kryminalnej, lecz także pisarzowi Kaliber (za powieść 'Roztopy').

1

2

Wieczór z Kulturą. Naszymi gośćmi dyrektorzy dwóch instytucji mających w swej nazwie przymiotnik 'narodowe':

Piotr Oszczanowski (Muzeum Narodowe we Wrocławiu):

 

Andrzej Kosendiak (Narodowe Forum Muzyki):

1

2

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama