Zagłębie zagra z Wisłą Płock na początek wiosennej rundy ekstraklasy

Wojciech Klich | Utworzono: 2021-01-29 08:58

Krótko trwała przerwa zimowa w piłkarskiej ekstraklasie. Mimo tego kluby zdołały znaleźć czas, by przygotowywać się w południowych kurortach.

Miedziowi do wiosennej rundy trenowali w tureckim Belek. Tam Zagłębie rozegrało cztery mecze kontrolne, wyniki drużyny Martina Seveli nie powalają jednak na kolana. Lubinianie najpierw przegrali z Jagiellonią Białystok 1:2, potem ulegli Partizanowi Belgrad 1:2, następnie zremisowali z Rakowem Częstochowa 2:2 i na koniec wygrali z bułgarską Ardą Kardżhali 3:1.

Trzeba jednak przyznać, że w Zagłębiu w czasie przerwy wiele się zmieniło. Buty na kołku zawiesił dotychczasowy kapitan drużyny, Lubomir Guldan. Słowak objął za to stanowisko dyrektora sportowego. Z kolei nowym kapitanem został Sasa Balić.

Jeśli chodzi o transfery, to Zagłębie było dosyć aktywne. Do zespołu do końca sezonu został wypożyczony Dorde Crnomarković z Lecha Poznań, ale kontrakt podpisał też Łukasz Łakomy z Legii Warszawa.

Wisła Płock obóz przygotowawczy zorganizowała zdecydowanie bliżej, bo w Siedlcach. Tam Nafciarze pokonali Wigry Suwałki 2:0 i Motor Lublin 2:1. W Płocku z kolei Wisła zagrała jeszcze z Lechią Gdańsk, której uległa 0:2.

Klub w przerwie zimowej postarał się o wzmocnienie gry ofensywnej. W tym celu sprowadzono Słoweńca Lukę Susnjarę, który od 2020 roku grał w drugoligowym francuskim FC Chambly.