Ślisko na wielu drogach w regionie [AKTUALIZACJA]

el, bs, kk, aa, jw, ao | Utworzono: 2021-01-30 07:40 | Zmodyfikowano: 2021-01-30 07:41
Ślisko na wielu drogach w regionie [AKTUALIZACJA] - fot. BS, KK, AA, AO, JW, AP
fot. BS, KK, AA, AO, JW, AP

GODZINA 19:40

Aktualna sytuacja na A4: Zakończyły się utrudnienia na 93. km, pomiędzy Legnicą Wschód, a Legnickim Polem, jeden pas w kierunku Wrocławia blokowała zepsuta ciężarówka. Pozostałe odcinki - jak już informowali wcześniej drogowcy - również przejezdne. 

GODZINA 16:21

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracują 972 pojazdy do zimowego utrzymania - poinformowała GDDKiA. Zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę, przypomniała o opadach śniegu i błocie pośniegowym.

GODZINA 15:16

Zepsuta ciężarówka blokuje jeden pas na 93. km, pomiędzy Legnicą Wschód, a Legnickim Polem, chodzi o trasę w kierunku Wrocławia. Nie ma już utrudnień po zderzeniu trzech osobówek na 112. km, pomiędzy węzłami Udanin - Budziszów w kierunku Zgorzelca. Na 18 km., pomiędzy Godzieszowem, a Bolesławcem, jeden pas w kierunku stolicy Dolnego Śląska blokowało zepsute auto ciężarowe - ten odcinek również przejezdny. Odblokowano prawy pas w kierunku Wrocławia na 71. km, pomiędzy węzłami Jadwisin - Chojnów ciężarówka zderzyła się z busem. Na 73. km - również w kierunku Wrocławia - zderzyły się ciężarówka i osobówka - tu odblokowano lewy pas w kierunku Wrocławia.

GODZINA 14:40

Padający śnieg, spadająca temperatura, śliskie jezdnie i wielkie zdenerwowanie kierowców – tak wygląda sobota na dolnośląskich drogach. Czy zima zaskoczyła  drogowców? – Nic z tych rzeczy - odpowiada Magdalena Szumiata, rzeczniczka wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak dodaje, przez ostatnią dobę na drogach krajowych w naszym regionie pracuje nieustannie ponad 100 pojazdów zajmujących się zimowym utrzymaniem:

Zgodnie z przepisami drogowcy, od momentu, gdy ustaną opady, mają 4-6 godzin na doprowadzenie nawierzchni do stanu czarnego. 

Magdalena Szumiata prosi też kierowców o wzmożoną ostrożność – dzisiaj wskutek kilku kolizji na autostradzie, samochody zajmujące się zimowym utrzymaniem nie mogły dojechać w miejsca, gdzie ich interwencja była potrzebna.

GODZINA 14:30

A to wlotówka do Wałbrzycha od strony Książa - wjazd możliwy jest tylko jednym pasem - informuje nasz reporter.

GODZINA 14:20

Zepsuta ciężarówka blokuje jeden pas na 93. km, pomiędzy Legnicą Wschód, a Legnickim Polem, chodzi o trasę w kierunku Wrocławia. Nie ma już utrudnień po zderzeniu trzech osobówek na 112. km, pomiędzy węzłami Udanin - Budziszów w kierunku Zgorzelca. Na 18 km., pomiędzy Godzieszowem, a Bolesławcem, jeden pas w kierunku stolicy Dolnego Śląska blokowało zepsute auto ciężarowe - ten odcinek również przejezdny. Nadal zablokowany prawy pas w kierunku Wrocławia na 71. km, pomiędzy węzłami Jadwisin - Chojnów ciężarówka zderzyła się z busem. Na 73. km - również w kierunku Wrocławia - zderzyły się ciężarówka i osobówka - tu odblokowano lewy pas w kierunku Wrocławia. 

GODZINA 13:50

Nie ma już utrudnień po zderzeniu trzech osobówek na 112. km, pomiędzy węzłami Udanin - Budziszów w kierunku Zgorzelca. Na 18 km., pomiędzy Godzieszowem, a Bolesławcem, jeden pas w kierunku stolicy Dolnego Śląska blokowało zepsute auto ciężarowe - ten odcinek również przejezdny. Nadal zablokowany prawy pas w kierunku Wrocławia na 71. km, pomiędzy węzłami Jadwisin - Chojnów ciężarówka zderzyła się z busem. Na 73. km - również w kierunku Wrocławia - zderzyły się ciężarówka i osobówka - tu jeden pas zablokowany. 

GODZINA 13:10

Trzy osobówki zderzyły się na 112. km, pomiędzy węzłami Udanin  - Budziszów. Zablokowany jeden pas w kierunku Zgorzelca. Nadal nieprzejezdny prawy pas w kierunku Wrocławia na 71. km, pomiędzy węzłami Jadwisin - Chojnów ciężarówka zderzyła się z busem. Na 73. km - również w kierunku Wrocławia - zderzyły się ciężarówka i osobówka - tu jeden pas zablokowany. Na 18 km., pomiędzy Godzieszowem, a Bolesławcem, jeden pas w kierunku stolicy Dolnego Śląska blokuje zepsute auto ciężarowe.  

GODZINA 12:30

Koniec utrudnień na 7. kilometrze A4. Trasa w kierunku Wrocławia była zablokowana po tym, jak w Żarskiej Wsi ciężarówka wpadła w poślizg, a potem do rowu. Nie ma już blokady na 151. km, pomiędzy węzłami Bielany Wrocławskie - Wrocław Południe w kierunku Zgorzelca, gdzie ciężarówka uderzyła w bariery. Nadal zablokowany prawy pas w kierunku Wrocławia, na 71. km, pomiędzy węzłami Jadwisin - Chojnów ciężarówka zderzyła się z busem. 

???????????????? WYPADEK A4???????????? O godzinie 11.23 zostaliśmy zadysponiwani do zdarzenia drogowego na 71 km autostrady A4. W zdarzeniu...

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Brochocinie Sobota, 30 stycznia 2021

GODZINA 12:02

Trudne warunki drogowe w powiecie wrocławskim. Drogi krajowe numer 35 i 8 są przejezdne, jednak niektóre odcinki mogą być zaśnieżane przez śnieg zwiewany z pól. Zdecydowanie gorzej przedstawia się sytuacja na lokalnych drogach gminnych i powiatowych. Pomimo pracy służb drogowych nadal pokrywa je gruba warstwa śliskiego i lodowaciejącego śniegu. Ze względu na trudne warunki kierowcy zmuszeni są do powolnej i ostrożnej jazdy, w wielu miejscach ruch zwalnia nawet do 30 km/h. Zwolnimy między innymi na drogach prowadzących z Gniechowic do Kątów Wrocławskich i dalej w kierunku na Środę Śląską, a także na trasie do Sobótki i na Przełęcz Tąpadła, gdzie ze względu na trwający weekend zjeżdżają turyści z całego regionu.

GODZINA 11:50

Ciężarówka zderzyła się z busem na 71. km A4, pomiędzy węzłami Jadwisin - Chojnów, zablokowany jest prawy pas w kierunku Wrocławia. Nadal utrudnienia na 7. kilometrze, na wysokości Żarskiej Wsi, samochód ciężarowy wpadł w poślizg. Trasa w kierunku Wrocławia jest zablokowana. Wyznaczono objazd przez Zgorzelec, DK94 i potem powrót węzłem Godzieszów. Koniec utrudnień na 151. km, pomiędzy węzłami Bielany Wrocławskie - Wrocław Południe, gdzie ciężarówka uderzyła w bariery. Odblokowano jeden pas w kierunku Zgorzelca.

GODZINA 11:30

Na ulicach Legnicy główne drogi są odśnieżone, choć na niektórych arteriach zalega pośniegowe błoto. Na szczęście znacznie mniejszy ruch niż zwykle. Jedynie w okolicach sklepów tłok. Policjanci potwierdzają, że od rana właśnie na parkingach przy hipermarketach doszło do kilku drobnych kolizji.

O wiele gorzej przedstawia się sytuacja na lokalnych drogach między mniejszymi miejscowościami. Kierowcy donoszą, że w okolicach Jezierzan (to gmina Miłkowice) trudno przebić się drogą w kierunku Ulesia.

GODZINA 11:20

Na drogach Zagłębia Miedziowego od świtu ślisko i mglisto. W wielu miejscach drogi są zupełnie nieodśnieżone, nie nadążają piaskarki.

Trudna sytuacja w Lipcach na drodze krajowej 94 jest spowodowana trzema wypadkami na autostradzie A4. Trasa blokuje się od strony Chojnowa tuż przed wjazdem do Legnicy, tędy bowiem wytyczono objazdy. Trudna sytuacja od świtu utrzymuje się także na drodze ekspresowej S3, gdzie kierowcy nie przekraczają dziś 70 km na godzinę. Oblodzenia mamy zarówno w miastach, jak i na drogach wyjazdowych z miast.

Ślisko przede wszystkim na trasie Legnica - Prochowice, a także na drodze w kierunku Złotoryi. Legnicka policja, podobnie jak nasi słuchacze, apeluje do kierowców, by odśnieżać pojazdy. Od rana po ulicach regionu poruszają się zasypane śniegiem samochody, które stwarzają niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu.

GODZINA 11:04

Na 151. km, pomiędzy węzłami Bielany Wrocławskie - Wrocław Południe, ciężarówka uderzyła w bariery. Zablokowany jeden pas w kierunku Zgorzelca. Nadal utrudnienia na 7. kilometrze, na wysokości Żarskiej Wsi, samochód ciężarowy wpadł w poślizg. Trasa w kierunku Wrocławia jest zablokowana. Wyznaczono objazd przez Zgorzelec, DK94 i potem powrót węzłem Godzieszów. 

GODZINA 10:45

GODZINA 10:09

Drogowcy poinformowali, że A4 na 96. km, pomiędzy węzłami Legnica Wschód - Legnickie Pole, gdzie ciężarówka wjechała w bariery, jest już przejezdna. Nadal utrudnienia na 7. kilometrze autostrady A4, na wysokości Żarskiej Wsi, samochód ciężarowy wpadł w poślizg. Jak powiedział nam oficer dyżurny dolnośląskiej straży pożarnej, nikt tam nie ucierpiał, ale trasa w kierunku Wrocławia jest na razie zablokowana. 

GODZINA 9:30

O odśnieżenie auta przed jazdą apeluje na naszym fanpage'u jedna z naszych słuchaczek. - Nie widać czy hamują lub skręcają, nie mówiąc już o mandacie za zasłonięte tablice rejestracyjne - podkreśla pani Alicja i na dowód dołącza zdjęcie.

GODZINA 9:00

Na 7. kilometrze autostrady A4, na wysokości Żarskiej Wsi, samochód ciężarowy wpadł w poślizg, a potem do rowu. Nikt tam nie ucierpiał, ale trasa w kierunku Wrocławia jest na razie zablokowana. Wcześniej drogowcy informowali o utrudnieniach na 96. km A4, pomiędzy węzłami Legnica Wschód - Legnickie Pole, ciężarówka wjechała w bariery. Jezdnia w kierunku Legnicy jest nieprzejezdna. 

GODZINA 8:40

Drogi w Wałbrzychu, pod cienką warstwą śniegu, są oblodzone praktycznie w całym mieście. Oblodzony jest też wjazd do Starej Kopalni, gdzie działa punkt szczepień. Ślisko na tzw. obwodnicy Szczawna Zdroju i drogach bocznych. 

GODZINA 8:27

"Koszmar" na trasie Kłodzko-Wrocław - informują kierowcy. Na krajówce zalega błoto pośniegowe, jest ślisko i niebezpiecznie. Za Jaszowicami auto wpadło do rowu. 

GODZINA 7:15

Słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź prognozowane są do godziny 9 w Legnicy i we Wrocławiu oraz w powiatach: legnickim, oławskim, średzkim, wrocławskim. W Wałbrzychu, Jeleniej Górze oraz powiatach: dzierżoniowskim, kamiennogórskim, karkonoskim, kłodzkim, lubańskim, lwóweckim, strzelińskim, wałbrzyskim, ząbkowickim i zgorzeleckim, prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Do wieczora spadek temperatury do -5°C, -3°C, przy gruncie do -7°C. - Później będzie się utrzymywać ujemna temperatura - informuje IMGW. 

GODZINA 7:00

Na 96. km A4, pomiędzy węzłami Legnica Wschód - Legnickie Pole, ciężarówka wjechała w bariery. Jezdnia w kierunku Legnicy jest zablokowana. 

GODZINA 6:49

Dziś o godzinie 6:49 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego między Grębocicami a Wilczynem. Jedna...

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Grębocice Piątek, 29 stycznia 2021

GODZINA 6:30

Na trasie Grębocice - Wilczyn pojazd osobowy wypadł z drogi. Jedna osoba została poszkodowana. W Zagłębiu Miedziowym większość dróg jest zaśnieżonych i oblodzonych - ostrzega portal 112 Polkowice. 

#Polkowice Sytuacja na drogach Zagłębia Miedziowego z godziny 5 jest bardzo trudna. W wyniku intensywnych opadów śniegu...

Opublikowany przez 112 Polkowice Piątek, 29 stycznia 2021
Reklama

Komentarze (5)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Jan2021-01-30 11:48:02 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
PRW kto odpowiada za drogi krajowe i wojewódzkie. Czyja to wina?. Dobrze że tym razem nie Tuska
~wowka54 r.2021-01-30 15:47:59 z adresu IP: (185.135.xxx.xxx)
-1
Nie martw się znajdzie się ktoś z pytaniem gdzie jest Sutryk?.
~Piaskarek brak2021-01-30 10:14:43 z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Za co te firmy biorą pieniądze? Pewnie za koneksje
~Angi2021-01-30 08:59:24 z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
A gdzie służby porządkowe, piaskarki.. Znowu zima ich zaskoczyła??? O tych opadach wiadomo już od kilku dni, że będą. Więc o co chodzi ????‍♀️????‍♀️
~lukas2021-01-30 20:42:04 z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
0
chodzi o to, ze jak zwykle władza samorządowa na dolnym śląsku nie radzi sobie z rzeczywistością, dobrze, że mamy między innymi Hydropolis we Wrocławiu! Brawo!