Druga i trzecia wygrana Huberta Hurkacza w Melbourne

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2021-02-03 07:50 | Zmodyfikowano: 2021-02-03 07:50

Przygotowujący się do wielkoszlemowego Australian Open Hurkacz w turnieju ATP Great Ocean Road Open rozstawiony jest z numerem 3. Jego rywal, plasujący się pod koniec drugiej setki światowego rankingu, tylko w pierwszym secie sprawił Polakowi więcej problemów. Wrocławianin przełamał jednak Duńczyka w dziesiątym gemie i wygrał 6:4.

Druga partia toczyła się już pod dyktando Hurkacza, który objął prowadzenie 3:0. Polak był niemal bezbłędny i znakomicie spisywał się przy własnym podaniu. Po niespełna 70 minutach gry wrocławianin przypieczętował zwycięstwo dwoma asami serwisowymi.

Następnym przeciwnikiem Hurkacza w Melbourne będzie Urugwajczyk Pablo Cuevas (ATP 70), który w 2. rundzie wyeliminował Holendra Robina Haase (ATP 198) 7:5, 6:3.

29. w światowym rankingu Polak od wygranej rozpoczął także występy w deblu. Hubert Hurkacz i Włoch Jannik Sinner pokonali rozstawionych z "czwórką" Francuza Pierre-Huguesa Herberta i Fina Henri Kontinena 6:1, 6:4 i awansowali do 1/4 finału gry podwójnej.