W dół rzeki, ale pod prąd

| Utworzono: 2010-10-19 11:15 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. www.down-nola.com

Właśnie z Nowego Orleanu wywodzi się amerykański zespół Down.

Phil Anselmo (Pantera), Pepper Keenan (Corrosion of Conformity), Kirk Windstein (Crowbar), Rex Brown (Pantera) i Jimmy Bower (Crowbar) - nie da się ukryć, zespół zasługuje na miano supergrupy.

To jeden z najciekawszych klipów:

Na razie ma na swoim koncie trzy albumy, ale od dawna zapowiadany jest czwarty. Anselmo miał to ogłosić na swoim blogu. Dotąd jednak zapewnił tylko, że co prawda nad nowymi kawałkami praca trwa, ale płyty nie można się szybko spodziewać.

Zamiast czwartej w swym dorobku płyty Down proponuje fanom bogate, bo składające się z jednego DVD i dwóch krążków CD, wydawnictwo "Diary of a Mad Band" zawierające prawie 120 minutowy film muzyczno-fabularny oraz sporo materiału zza kulis. Premierę miał na początku października.

Na trwającym nieco ponad dwie godziny muzycznym filmie utrwalono głównie rezultat powrotnej trasy Down z 2006 roku.

Miłośnikom mocnych brzmień chciałbym zaproponować jeszcze jeden ciekawy utwór. Nie jest bowiem tajemnicą, że jeden z członków Down - Pepper Keenan, gitarzysta i wokalista C.O.C. próbował niegdyś swoich sił w castingu na basistę Metalliki. Był jednym z najpowazniejszych kandydatów, ostatecznie jednak stało się inaczej. W sieci można jednak znaleźć świetny utwór, na którym w jego kapeli udziela się filar Metalliki - James Hetfield:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama