Zagłębie wygrało zacięty mecz w Kaliszu. Chrobry gładko przegrał u siebie

BT, materiały prasowe | Utworzono: 2021-02-20 19:48 | Zmodyfikowano: 2021-02-20 21:15

Tak wysokiej porażki na własnym parkiecie Chrobry z pewnością się nie spodziewał. Goście od dominowali w głogowskiej hali od pierwszych minut. Duża w tym zasługa bramkarza, Jakuba Matlęgi, który przez cały mecz spisywał się naprawdę rewelacyjnie. Mimo wielu błędów Kwidzyn utrzymywał 1-2-bramkową przewagę. Gospodarzom tylko 3 razy udało się doprowadzić do remisu w pierwszej części spotkania i to tylko na chwilę, ponieważ goście błyskawicznie odzyskiwali prowadzenie. Na przerwę Chrobry schodził z 3-bramkową stratą.

Pierwsze minuty drugiej połowy zdecydowały o dalszych losach tego meczu. Kwidzyn popisał się wyjątkową skutecznością, wykorzystując przy okazji błędy gospodarzy, których było sporo. W 37. minucie goście prowadzili już 8 bramkami. Po raz kolejny głogowianie nie potrafili wykorzystać gry w przewadze i tracili bramki, nawet mając dwóch zawodników więcej na parkiecie. W 43. minucie Chrobry zmniejszył stratę do 5 bramek, jednak nadzieja na dogonienie rywala nie trwała długo, bo Kwidzynianie z powrotem zaczęli kończyć swoje akcje celnymi rzutami, ostatecznie pokonując gospodarzy aż 9 bramkami.

KS SPR Chrobry Głogów –MMTS Kwidzyn 23:31 (10:13)

Chrobry: Stachera, Dereviankin – Krzywicki 1, Grabowski 2, Zdobylak 5, Warmijak, Sadowski 1, Klinger 1, Babicz 5, Przysiek 1, Tilte 3, Orpik, Jamioł 2, Krzysztofik 2

MMTS Kwidzyn:
Matlęga, Dudek- Grzenkowicz 3, Orzechowski 1, Peret 2, Zieniewicz 1, Kutyła 2, Guziewicz, Ossowski 1, Potoczny 2, Nastaj 3, Szyszko 9, Landzwojczak 5, Jankowski, Przytuła 2

Drugą rundę Zagłębie zaczęło piorunująco. Miedziowi wygrali u siebie z Kaliszem, a na wjeździe również pokazali charakter. Od początku lubinianie narzucili swój styl gry i prowadzili 9:5. Później do głosu doszli gospodarze. Z minuty na minutę kaliszanie dochodzili do głosu i w końcu dopiero swego. Do przerwy gospodarze wygrywali, ale tylko jedną bramką.

W drugiej połowie lepsze wrażenie sprawiali kaliszanie. Mecz był „na styku”, jednak to gospodarze byli na prowadzeniu i szybko odpowiadali na trafienia Miedziowych. Zawodnicy Zagłębia zdołali w końcu przełamać Energę i wyszli na prowadzenie. W ostatnich fragmentach emocje sięgnęły zenitu, jednak to lubinianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin 27:28 (16:15)

Energa MKS: Krekora, Zakreta - Wróbel, Kacper Adamski 2, Kamil Adamski 7, K. Pilitowski 1, M. Pilitowski 2, Szpera 1, Kamyszek 4, Makowiejew, Góralski 1, Drej, Misiejuk 3, Kus, Krępa 6.

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek - Moryń 4, Netz 3, Pawlaczyk 1, Kupiec 2, Chychykało 5, Gębala 1, Bogacz 5, Sroczyk 1, Marciniak 4, Hajnos 1, Adamski, Stankiewicz, Pietruszko 1.