Debata polityczna: Walka z pandemią i maseczki

Filip Marczyński, GN | Utworzono: 2021-02-22 09:17 | Zmodyfikowano: 2021-02-22 09:18
A|A|A

fot. RW

- Wszyscy oczekujemy, że trzeba powoli wychodzić i akceptować pewne ryzyka, które są związane z luzowaniem; uważam, że takie odważne decyzje trzeba podejmować - przyznał dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. Wskazał jednocześnie na Warmię i Mazury, gdzie poziom zakażeń koronawirusem jest wysoki i decyzje mogą być tam inne.

Paweł Przystawa z Konfederacji mówił w Debacie Politycznej Radia Wrocław, że nie rozumie logiki rządu, który najpierw karał ludzi, którzy nie zakrywali ust i nosa w przestrzeni publicznej, a teraz zakazuje używania chust i przyłbic:

Robert Pieńkowski z Prawa i Sprawiedliwości odpowiadał, że sytuacja jest dynamiczna, a odkrycie kolejnych mutacji koronawirusa sprawia, że musimy się chronić jeszcze lepiej:

Ostatniej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem u 3890 osób. To ponad 1300 przypadków więcej niż tydzień temu - zaznacza ministerstwo zdrowia. 

Posłuchaj:

cz. 1

cz. 2

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~SUDECIAK
2021-02-24 03:53:04
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 105
A tak z ciekawości to kto jest producentem maseczek,które będą dopuszczone przez znowelizowane rozporządzenie? Proponuje ponadto aby administracja analogicznie jak branże,które są w lock down również została objęta lock downem oraz nie brała z tego tytułu żadnego wynagrodzenia przez taki sam okres jak osoby pracujące w branżach,które są zamrożone.To chyba byłby jedyny skuteczny impuls do luzowania restrykcji.
~Mieszkaniec
2021-02-23 21:48:50
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: -25
Konfederacja jak zawsze merytoryczna i przygotowana. Brawo
~Jakub
2021-02-23 07:35:01
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ten pan z partii Korwina ma rację oceniając rząd i krytykując te chaotyczne działania. A Zmarłemu należna modlitwa, niezależnie od poglądów.
~Mateusz Szypczyński
2021-02-22 13:57:00
z adresu IP: (80.68.xxx.xxx)
Ocena: -51
Jestem pod wrażeniem, jak dużo zrobili ludzie, którzy byli marginalizowani przez wszystkie media i środowiska, a pokazali już jak dużo potrafią zrobić i jak merytorycznie podejść do każdej kwestii. Świetne środowisko. Mowa oczywiście o Konfederacji!
~karzeł żoliborski
2021-02-22 13:10:34
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -53
Partia i Socjalizm.... Późny Gomułka, dyktatura ciemniaków...
~Michał
2021-02-22 12:06:04
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -56
Pamiętam, jak już w marcu 2020 posłowie Konfederacji mówili, żeby nie dać się tej koronapanice, ostrzegali o rzeczach, które widzimy, że dzieją się teraz, a w odpowiedzi nazywano ich szurami. Bardzo niedocenieni ludzie. Dobra robota Konfederacja! Tak trzymać!
~Vateusz
2021-02-22 12:02:02
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -54
Gdyby nam sie oplacalo to bysmy otworzyli, musimy jeszcze chwilke poczekac, wtedy bedzie wiecej restauracji i hoteli do kupienia, ich zapasy finansowe sa na wyczerpaniu, te niezgodne z nami otwarcia sa potwierdzeniem tego. Wytrwamy!
~fachowiec
2021-02-22 11:57:53
z adresu IP: (205.201.xxx.xxx)
Ocena: -54
Pan Przystawa bezlitośnie zlinczował hipokryzję i zakłamanie rządzących, brawo! Dobrze że Konfa wreszcie wysłała kogoś rozgarniętego do studia. Od dawna powtarzam za lekarzami, że noszenie maseczek przed niczym nie chroni, a ich noszenie na otwartej przestrzeni to chory absurd, który wręcz szkodzi. Maseczki mają sens tylko w sterylnych warunkach szpitalnych, zmieniane co 2 godzin na nowe suche. Niestety PiS już tak się zapętlił w kłamstwach i chorych iluzjach że ślepo brnie w kolejne absurdy.
~Elo
2021-02-22 11:53:51
z adresu IP: (205.201.xxx.xxx)
Ocena: 2
Elo
~Pseudonaukowcy z rządu...
2021-02-22 11:44:34
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: -51
...wiedzą mniej niż pierwszy z brzegu polityk Konfederacji! Rząd po roku odkrywa to, co było wiadomo od samego początku! Otwierajmy gospodarkę a siły użyjmy do zaspokojenia potrzeb medycznych! Tempo szczepień jest takie, że nawet jeśli szczepionka byłaby skuteczna, to i tak NIGDY nie wyprowadzi nas z tego idiotyzmu władzy! Przecież większość mówi, że szczepienia trzeba będzie co roku powtarzać, a u nas po 2 miesiącach jest zaszczepione 1mln osób (2 dawki)! Czyli za 5 lat zaszczepimy wszystkich!
~Janusz
2021-02-22 10:21:02
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: -51
Konfa jedyna jakaś merytoryczna partia, która myśli w przeciwieństwie do całego sztabu partyjnych klakierów.
~Tomek
2021-02-22 10:09:27
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: -52
Podziwiam opanowanie pana z Konfederacji. Członek Solidarność i PiS taki oksymoron to o ważniejszy związkowiec czy członek partii?.
~Krystian
2021-02-22 10:04:53
z adresu IP: (185.135.xxx.xxx)
Ocena: -51
Czysta kpina z ludzi, z przez rok nękanie obywateli za brak kawałku materiału na twarzy a teraz przyznanie, że to nie chroni... Brawo Konfederacjia!