Bike Maraton 2021. Wiadomo już kiedy, wiadomo gdzie

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-02-23 07:00 | Zmodyfikowano: 2021-02-23 07:00
A|A|A

fot. materialy prasowe/Bike Maraton

- Odkrywamy karty stopniowo, licząc się z tym, że zbliżający się sezon znów może zamienić nasze plany w ruletkę. W tym roku wszyscy jednak wiemy dużo więcej. Wiemy jak wyglądał ubiegły rok i domyślamy się jak może wyglądać ten. Wiemy też, że nawet w ścisłym sanitarnym reżimie i z listą rządowych obostrzeń w rękach, jesteśmy w stanie organizować nasze zawody sprawnie i bezpiecznie. Oczywiście mamy też nadzieję, że powoli i stopniowo będziemy wracać do normalności, w tym również normalności sportowej - piszą organizatorzy Bike Maratonu 2021.

Tegoroczna edycja przyniesie zmiany w systemie zapisów. Uczestnicy będą się zgłaszać tylko na jedną wybraną edycję, korzystając z zapisów, które uruchamiane będą bezpośrednio przed zawodami (3-4 tygodnie przed każdym maratonem). Nie będzie więc możliwości zapisania się w maju na finał BM w październiku. Dzięki temu zawodnicy będą mieli pewność, że wyścig na który się zgłaszają na pewno się odbędzie. Pozwoli to uniknąć również loterii związanej z przenoszeniem wykupionych startów i zastanawianiem się, czy uda się je w tym roku wykorzystać.

Tegoroczny sezon ma się zacząć 17 kwietnia w Miękini. Organizatorzy Bike Maratonu czekają na rozwój sytuacji epidemicznej, na nowe rozporządzenia i wytyczne rządowe. Jeśli nie będzie możliwości startu w tym terminie, przygotowano termin rezerwowy – 28 sierpnia.

Na 2 maja zaplanowany jest wyjątkowy wyścig w Jeleniej Górze, czyli UCI MTB Marathon Series. Ma to być jeden z sześciu maratonów tej klasy na świecie. Terminy rezerwowe to 19 lub 26 września. Sporo będzie tu miała do powiedzenia UCI i jej decyzje związane z rozwojem epidemii w innych krajach.

PEŁNY PROGRAM EDYCJI BIKE MARATONU 2021:

1# Miękinia - 17 kwietnia (termin rezerwowy 28 sierpnia)
2# Jelenia Góra - 2 maja (niedziela) - UCI MTB Marathon Series! (termin rezerwowy 19 lub 26 września)
3# Złotoryja - 15 maja
4# Polanica-Zdrój - 29 maja
5# Srebrna Góra - 12 czerwca - Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB
6# Szklarska Poręba - 3 lipca - Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba!
7# Bielawa - 17 lipca
8# Obiszów - 1 sierpnia (niedziela)
9# Kowary - 14 sierpnia
10# Świeradów-Zdrój - 11 września
11# Sobótka - 9 października

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama