Tajemnicza droga donikąd

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2010-10-22 12:28 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Na terenie ogródków działkowych przy ulicy Jaracza we Wrocławiu powstanie droga, z miejscami do parkowania. I chociaż projekt jest już prawie zatwierdzony, to urzędnicy nie odpowiadają na pytania po co ta droga.

Okoliczni mieszkańcy twierdzą że budowa drogi to przygotowania do postawienia kościoła na terenie ogródków działkowych. Oficjalnie jednak tego związku nikt z urzędników nie potwierdza. Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta przyznaje jedynie, że budowa blisko 300 metrowego odcinka trasy jest planowana. Kiedy zacznie się realizacja? - to jeszcze nie zostało ustalone. Na przeszkodzie stoją jeszcze właściciele działek w ogrodzie "Lepsze jutro".

Najprawdopodobniej teren zostanie zakwalifikowany "pod cel publiczny", a to będzie oznaczało, że działkowcy nie będę mieli wyjścia jak oddać ziemię. Oczywiście dostaną odszkodowanie.

Budowa świątyni w tym miejscu od dawna budzi sprzeciw części mieszkańców, w ubiegłym roku zebrali pod protestem ponad dwa tysiące podpisów. Dziś są rozczarowani że nikt nie słucha ich zdania.

Zobacz też:
Wrocław - jednak budują kościół przy Jaracza (Posłuchaj)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama