Brązowe medalistki ostatnich rozgrywek lepsze do mistrzyń kraju

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-02-26 21:05 | Zmodyfikowano: 2021-02-26 21:05

Po raz kolejny spotkanie świetnie zaczęła Zorica Despodovska, która po pięciu minutach rywalizacji miała na swoim koncie trzy trafienia (4:1 w 5’). Początkowo problem lubliniankom sprawiała między słupkami Beata Kowalczyk. Przyjezdne poprawiły jednak swoją skuteczność w ataku i po bramkach Natalii Nosek wyrównały, a następnie wyszły na prowadzenie (5:6 w 11’). Gra obu drużyn była szybka, a wynik oscylował wokół remisu (8:8 w 17’).

Perła zyskała minimalną przewagę, kiedy na ławkę kar odesłano Zuzannę Ważną (8:10 w 19’). Kobierzyczanki miały problem z pokonaniem Mariny Razun, która pojawiła się w bramce mistrzyń Polski. W defensywie natomiast trudność sprawiały im indywidualne akcje Aleksandry Rosiak i wspomnianej już wcześniej Natalii Nosek (10:12 w 25’).

KPR wyrównał wynik w ostatniej minucie pierwszej części spotkania – najpierw do pustej bramki, a następnie z kontry trafiła Natalia Janas (14:14 w 30’). Równo z syreną rzut karny wykorzystała natomiast Kinga Jakubowska. Na przerwę zespoły schodziły przy rezultacie 15:14 dla ekipy Edyty Majdzińskiej.

Po zmianie stron lublinianki wrzuciły wyższy bieg. W zaledwie pięć minut zdołały doprowadzić do wyniku 18:20. Zawodniczki Z Kobierzyc potrzebowały chwili, aby się odnaleźć (21:20 w 39’). Gra zrobiła się dużo agresywniejsza. Ciężar zdobywania bramek dla zespołu z Kobierzyc wzięły na siebie Jakubowska oraz Ważna, po drugiej stronie natomiast często trafiały Nosek i Anastacio.

Przez długi czas żadna drużyna nie potrafiła jednak wypracować sobie przewagi większej niż dwa trafienia. Udało się to dopiero w 48. minucie Kobierkom, kiedy to trzeci raz z rzędu na listę strzelczyń wpisała się kapitan, Mariola Wiertelak (28:25 w 48’). Przyjezdne nie zamierzały jednak odpuszczać, więc kiedy zdobyły bramkę kontaktową, o czas poprosiła Edyta Majdzińska (29:28 w 52’). Mimo tego Perła zdołała wyjść na prowadzenie (29:30 w 55’).

Miejscowe zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę na trzy minuty przed końcem meczu (31:30 w 57’). MKS nie potrafił odwrócić losów spotkania i to kobierzyczanki dopisały na swoje konto trzy oczka. Mecz zakończył się wynikiem 31:30. Najlepszymi zawodniczkami spotkania wybrano Natalię Nosek z Lublina oraz Aleksandrę Tomczyk z Kobierzyc.

Dzięki wygranej kobierzyczanki zwiększyły swoją przewagę nad Perłą do dziesięciu punktów. Do prowadzącego Zagłębia Lubin KPR traci trzy oczka.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin 31:30 (15:14)

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk 2, Buklarewicz, Wiertelak 5, Ivanović, Ważna 5, Koprowska 1, Despodovska 7, Wicik 2, Michalak, Janas 2.

MKS: Razum, Gawlik – Nosek 7, Gęga 5, Anastacio 4, Szarawaga 1, Królikowska 1, Rosiak 4, Tatar 3, Nocuń 3, Gadzina, Więckowska, Balsam 2.