Porażka siatkarzy z Lubina na koniec sezonu zasadniczego PlusLigi

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-03-05 22:50

Przed startem piątkowego spotkania okazało się, że goście przystąpią do walki osłabieni – z powodu przeziębienia nie będzie mógł wystąpić Tomasz Fornal, a kontuzjowani są także Rafał Szymura i Yacine Louati. W związku z tym trener Andrea Gardini musiał szukać wyjątkowych rozwiązań. Obok młodego Michała Gierżota wystawił jako przyjmującego nominalnego drugiego atakującego – Jakuba Buckiego.

Goście w pierwszym secie, pomimo nietypowego zestawienia, radzili sobie nieźle i wypracowali przewagę. Lubinianie nie poddawali się i potrafili odrobić straty, doprowadzając do ciekawej końcówki. W niej najpierw asa serwisowego posłał Wojciech Ferens, ale po chwili Lukas Kampa popisał się dwoma kapitalnymi zagrywkami i to siatkarze z Jastrzębia, po grze na przewagi, wygrali pierwszą partię.

Na drugą odsłonę w ekipie gospodarzy nie wyszedł już kontuzjowany Ronald Jimenez, którego udanie zastąpił Adam Lorenc. Szczególnie w polu zagrywki drugi atakujący Cuprum spisywał się rewelacyjnie i przyczynił się do tego, że lubinianie mieli swoje szanse, by wyrównać stan meczu. Dali się jednak dogonić, a w kolejnej tego dnia walce na przewagi świetnie się spisał atakujący jastrzębian Mohamed Al Hachdadi, który dwukrotnie kończył kluczowe piłki.

W trzecim secie siatkarze wicelidera rozgrywek od początku narzucili swój styl gry – kapitalnie zagrywał i atakował Al Hachdadi, który pozwolił swojej drużynie wypracować kilkupunktową przewagę. Marokański atakujący zdobywał punkt za punktem i jego zespół wygrywał już 13:8. Goście nie oddali prowadzenia do końca seta, a Miedziowi musieli się pogodzić z drugą porażką w tym roku.

Mimo świetnego finiszu (sześć wygranych w ośmiu rozegranych meczach i 16 zdobytych punktów) Cuprum nie zdołało awansować do fazy play-off i będzie walczyć o miejsca 9-12 w PlusLidze.

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (25:27, 25:27, 13:25)

Cuprum Lubin: Miguel Tavares Rodrigues, Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak, Ronald Jimenez, Kamil Maruszczyk, Dawid Gunia – Kamil Szymura (libero) - Bartosz Makoś (libero), Adam Lorenc, Paweł Pietraszko, Mariusz Magnuszewski.

Jastrzębski Węgiel: Jakub Bucki, Łukasz Wiśniewski, Lukas Kampa, Michał Gierżot, Jurij Gladyr, Mohamed Al Hachdadi - Jakub Popiwczak (libero) – Szymon Biniek, Grzegorz Kosok, Michał Szalacha, Eemi Tervaportti.

MVP meczu: Mohamed Al Hachdadi (Jastrzębski Węgiel).