Półmaraton Ślężański ponownie odwołany

km | Utworzono: 2021-03-06 08:20 | Zmodyfikowano: 2021-03-06 08:20
Półmaraton Ślężański ponownie odwołany - Foto: Półmaraton Ślężański
Foto: Półmaraton Ślężański

Początkowo przeniesiony został z marca zeszłego roku na październik, później na marzec tego roku. Teraz wiemy już, że jeden z największych biegów w Polsce nie wystartuje także za dwa tygodnie. Organizatorzy nie wyznaczają już kolejnego terminu, mają jednak nadzieję, że biegacze pobiegną wokół Ślęży jeszcze w tym roku:

Zależy nam na tym żeby ten bieg się odbył w tym roku. Jeżeli po tym pierwszym półroczu wystartuje jakiś bieg, w granicach czterech, pięciu tysięcy zawodników, postanowimy tak samo zrobić jak oni. Planujemy, bardzo byśmy chcieli, gdzieś w granicach września, października. - przekonywał Dyrektor Biegu Wojciech Kacperski.

Organizatorzy obiecują także, że zawodnikom którzy nie będą mogli przyjechać w nowym terminie do Sobótki zwrócą w całości opłatę startową.

O to jak z finansowej strony wygląda obecnie Półmaraton Ślężański zapytaliśmy jego dyrektora Wojciecha Kacperskiego.

Ponieśliśmy już duże nakłady finansowe na koszulki, na medale. Myśmy zrobili zakupy na 150 tysięcy. Na wniosek zawodnika oddajemy całą opłatę startową, która on wniósł. W tej chwili mamy jeszcze 4 tysiące zawodników opłaconych, którzy się nie wycofali.

Wstępne plany zakładają, że bieg uda się przeprowadzić najwcześniej we wrześniu lub październiku.

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.