Niedzielny thriller dla Piotrcovii. Minimalna przegrana KPR Kobierzyce

MH, materiały prasowe | Utworzono: 2021-03-07 15:53

Lepiej rozpoczęły przyjezdne (0-2 w 2’), ale nie trzeba było długo czekać na wyrównanie ze strony podopiecznych Krzysztofa Przybylskiego (2-2 w 4’). KPR ponownie wyszedł na prowadzenie, kiedy na ławkę kar odesłano Edytę Charzyńską (2-5 w 7’). W tym czasie gospodynie często traciły piłkę po odgwizdaniu faulu w ataku, a z ewentualnymi rzutami radziła sobie w bramce Beata Kowalczyk. Jej zespół powoli budował przewagę (3-8 w 12’).

Piotrcovia złapała wiatr żagle w drugim kwadransie gry (8-10 w 19’). Agresywna obrona utrudniała kobierzyczankom budowanie akcji ofensywnych. Kilka udanych interwencji zaliczyła także Daria Opelt, a gospodynie zdołały doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Vitorii Macedo (10-10 w 21’). O czas poprosiła trenerka Edyta Majdzińska. Niewiele to jednak dało, bowiem Piotrcovia punktowała seriami (14-11 w 26’). Ciężar zdobywania bramek w ekipie Kobierek wzięła na siebie Zorica Despodovska. Na przerwę w lepszej sytuacji schodził MKS, który prowadził 17-13.

Po zmianie stron to wciąż gospodynie dominowały na parkiecie (19-14 w 34’). Zawodniczki Edyty Majdzińskiej popełniały proste błędy, m.in. podawały niecelnie. Kobierzyczanki nieco poprawiły swoją grę na dwadzieścia minut przed końcem. Dwie kontry wykończyła Mariola Wiertelak (21-17 w 42’), a po bramce Oli Tomczyk dystans zmniejszył się do zaledwie dwóch oczek (21-19 w 43’).

Piotrkowianki w niedługim czasie znów zwiększyły swoją przewagę. Wciąż dobrze między słupkami spisywała się Daria Opelt. Kobierzyczanki złapały wiatr w żagle w ostatnich minutach spotkania i systematycznie zmniejszały straty, a na czterdzieści sekund przed końcem zdołały nawet wyrównać. Piłkę do siatki zdążyła jeszcze posłać Sylwia Klonowska, co zapewniło gospodyniom wygraną 28-27.

Najlepszymi zawodniczkami tego meczu wybrano Darię Opelt z Piotrcovii i Kingę Jakubowską z Kobierek.

KPR utrzyma drugie miejsce w tabeli, zmniejszyła się jednak ich przewaga nad trzecią Perłą Lublin (4pkt.) i Piotrcovią (8pkt.). Za tydzień podopieczne Edyty Majdzińskiej zmierzą się z ekipą z Jarosławia.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – KPR Gminy Kobierzyce 28-27 (17-13)

MKS: Sarnecka, Opelt – Szynkaruk 4, Klonowska 6, Płomińska 1, Zaleśny 1, Drażyk 3, Więckowska 1, Charzyńska 2, Trawczyńska, Roszak 4, Macedo 3, Oreszczuk 3, Abramowicz.

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 8, Kucharska 1, Ilnicka, Tomczyk 2, Buklarewicz, Wiertelak 4, Ivanović, Ważna 3, Koprowska, Despodovska 5, Janas 4.