Koszykarki z Kątów Wrocławskich awansowały do drugiej rundy play-offów

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2021-03-10 20:19 | Zmodyfikowano: 2021-03-10 20:20

Po porażce w pierwszym spotkaniu na wyjeździe 52:67, Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie wygrał u siebie 84:73 i o awansie decydował dzisiejszy mecz w Lesznie. Spotkanie było wyrównane przez trzy kwarty. Koszykarki z Kątów Wrocławskich prowadziły 50:48. Wszystko wskazywało zatem, że w czwartej kwarcie walka o kolejną rundę będzie toczyła się do ostatnich sekund. Nic bardziej mylnego. Dolnośląska drużyna rozbiła rywalki 25:5 i mogła świętować awans.

Zawodniczki Małgorzaty Smektały-Siek zdominowały Pompax na tablicach wygrywając zbiórki 56:37. 16 zbiórek miała Aleksandra Łata, 14 Małgorzata Koralewska, która dołożyła jeszcze 20 punktów, a 22 "oczka" i 10 zebranych piłek zanotowała Jagoda Oses.

Pompax Tęczna Leszno - Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie 53:75 (13:12, 14:19, 21:19, 5:25)

Punkty dla Pompaxu: Hołtyn 19, Pietrzak 9, Raczyńska 7, Grabska 5, Targosz 4, Skrzypczak 2, Matuszewska 0, Kuczyk 0, Franckowiak 0

Punkty dla Dijo: Oses 22, Koralewska 20, Pióro 12, Straszak 9, Łata 9, Dźwilewska 2, Woźna 1, Kozera 0