Oddaj krew i zapisz się na kartach historii! Nietypowa zbiórka krwi w RCKiK

Iwona Diakowska, BT | Utworzono: 2021-03-11 08:20
A|A|A

fot. mat. prasowe

Zimowa edycja studenckiej zbiórki krwi odbędzie się od 16 do 18 marca w siedzibie RCKiK przy ulicy Czerwonego Krzyża 5/9. Wydarzeniu jak zwykle towarzyszy unikatowy motyw, tym razem jest to motyw historyczny. Wampiriadę organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

- Poprzez organizację Wampiriady chcemy zaangażować środowisko akademickie i mieszkańców Wrocławia do niesienia pomocy i oddawania krwi. Promujemy zdrowy styl życia wśród młodych i podkreślamy, jak ważna jest dobroczynność. – mówi Julia Konieczna, koordynatorka wydarzenia.

Studenci chcą zwrócić uwagę na deficyt krwi przeznaczonej do transfuzji oraz uświadomienie, szczególnie młodym ludziom, że niewielki czyn może uratować komuś życie. Organizatorzy zaprojektowali ciekawe koszulki nawiązujące do tegorocznego motywu, które będzie mógł otrzymać każdy dawca. Ponadto na krwiodawców czekają różnorodne vouchery i upominki od partnerów akcji oraz ulubiona czekolada. Nie możesz oddać krwi w marcu? Nic straconego!

Wampiriada odbywa się trzy razy w ciągu roku akademickiego. Należy pamiętać, że istnieje wiele czynników dyskwalifikujących dawców. Są to między innymi choroby zakaźne, podróże do państw zagrożonych malarią, różnego rodzaju zabiegi medyczne czy wykonany w niedawnym czasie tatuaż. Przed oddaniem krwi obowiązuje określona dieta, nie należy zażywać leków przeciwbólowych oraz pić alkoholu. Ostateczną decyzję o możliwości przystąpienia do donacji wydaje lekarz kwalifikujący, którego kandydaci spotkają na miejscu.

NZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zaprasza wszystkich do niesienia pomocy.

Oddaj krew- Zostań częścią historii!

Wydarzenie na Facebooku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama