Niespodziewana porażka koszykarzy Śląska Wrocław

Robert Skrzyński | Utworzono: 2021-03-16 19:45

Wrocławianie w ostatnim meczu sezonu zasadniczego na własnym parkiecie chcieli zdobyć dwa punkty i przybliżyć się do drugiego miejsca w tabeli przed fazą play-off.

Pierwsze punkty w spotkaniu padły po ponad dwóch minutach gry, kiedy to za trzy trafił Elijah Stewart. Ale przez kolejnych 5 minut goście zdobyli 14 punktów, a Śląsk nawet raz nie trafił do kosza. Czarną serię gospodarzy przerwał dopiero Ivan Ramljak. Do końca kwarty trafiali już tylko zawodnicy Śląska. Po rzutach Stewarta i Kyle Gibsona po 10 minutach meczu było 12:14.

Drugą kwartę lepiej rozpoczął MKS. Punkty zdobyli Elijah Wilson i Milivoje Mijović. Po rzutach Aleksandra Dziewy i Ramljaka Śląsk zmniejszył dystans do jednego punktu 19:20. Ale gdy za trzy trafili Wilson i Patryk Wieczorek przewaga gości ponownie się powiększyła. Po 5 minutach gry drugiej kwarty było 19:28. MKS utrzymywał przewagę, a Śląsk miał ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Na 20 sekund przed końcem drugiej kwarty za trzy trafił Michał Kroczak i goście schodzili na przerwę prowadząc 40:28.

Po dwóch minutach trzeciej kwarty i rzucie za trzy Stewarta gospodarze odrobili część strat do wyniku 34:42. Kolejne punkty Ramljaka i Szymona Tomczaka jeszcze bardziej zmniejszyły dostans. Na niespełna sześć minut przed końcem trzeciej kwarty było 38:42. Gdy po kolejnych trzech minutach za trzy trafił Strahinja Jovanović Śląsk przegrywał tylko 44:47. MKS zdołał jednak wywalczyć kilka kolejnych punktów przewagi. Tuż przed końcem za trzy trafił jednak Gibson i przed czwartą kwartą wynik brzmiał 50:56.

Początek czwartej kwarty to ogromne problemy obu drużyn z trafianiem do kosza. Na sześć minut przed końcem za trzy trafił Stewart i Śląsk przegrywał zaledwie 55:58. MKS nie pozwalał się jednak dogonić. Po kolejnych dwóch minutach i punktach Mateusza Szlachetki wynik brzmiał 62:65. Wkrótce trafił też Stewart i było już tylko 64:65. Wtedy jednak za trzy trafił Wilson, punkty dołożył też Malcolm Rhett, a po dwóch rzutach wolnych Michała Nowakowskiego zrobiło się już 64:72, a do zakończenia meczu pozostawało niespełna dwie i pół minuty. Koszykarze MKSu utrzymywali bezpieczną przewagę, a po rzutach Rhetta i Kroczaka jeszcze ją powiększyli i ostatecznie wygrali 82:71.

Śląsk Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza 71:82 (12:14, 16:26, 22:16, 21:26)

Śląsk: Elijah Stewart 18, Aleksander Dziewa 15, Kyle Gibson 12, Strahinja Jovanovic 10, Ivan Ramljak 9, Mateusz Szlachetka 5, Szymon Tomczak 2, Michał Gabiński 0.

MKS: Elijah Wilson 17, Malcolm Rhett 15, Andrzej Mazurczak 13, Michał Nowakowski 10, Michał Kroczak 9, Milivoje Mijovic 8, Patryk Wieczorek 6, Jakub Motylewski 4, Marek Piechowicz 0.