Remis polskich szczypiornistek w rewanżu z Czeszkami

Robert Radczak, WK | Utworzono: 2021-03-19 21:06

Spotkanie rewanżowe w podstawowym składzie reprezentacji Polski rozpoczęły debiutantki z KPR-u Kobierzyce: Barbara Zima w bramce i Natalia Janas na skrzydle. Po 8 minutach gry Polki prowadziły 5:2, lecz seria błędów sprawiła, że skuteczne w ataku Czeszki szybko doprowadziły do remisu 5:5, a w 20 minucie wyszły nawet na prowadzenie 8:7. Do przerwy Biało–Czerwone przegrywały 11:12.

Po zmianie stron rywalki odskoczyły na 2 gole, jednak w 45 minucie Polki nie tylko doprowadziły do remisu, ale odrobiły straty z dwubramkową nawiązką. Zacięta i wyrównana walka trwała do ostatniej sekundy. Piłkę meczową miała Adrianna Górna, która - już po końcowej syrenie - zmarnowała rzut karny i mecz zakończył się remisem 28:28.

Polska – Czechy 28:28 (11:12)

Polska: Płaczek, Zima, Maliczkiewicz – Płomińska 6, Janas 1, Łabuda 2, Gęga 3, Kudłacz-Gloc 4, Górna 1, Drabik 2, Rosiak, Niewiadomska, Nosek 4, Zawistowska, Kochaniak 2, Szarawaga 3, Świerżewska, Nocuń. Kary 6 min.