B. Zdrojewski: Nie jesteśmy gotowi do przejęcia władzy (...), Platforma potrzebuje rebrandingu

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2021-03-24 09:18 | Zmodyfikowano: 2021-03-24 09:20
A|A|A

fot. RW

"Platforma Obywatelska nie powinna głosować przeciwko Unijnemu Funduszowi Odbudowy" - powiedział w Rozmowie Dnia Radia Wrocław senator Bogdan Zdrojewski. Były prezydent Wrocławia mówił na naszej antenie, że jego partia powinna jednak postawić rządowi warunki w tej sprawie:

- Platforma nie powinna głosować przeciw. Natomiast wydaje się, że warunkowanie tego zagłosowania jest tą właściwą drogą. Dlaczego? Dlatego, że wszystko wskazuje na to, iż te środki finansowe krótko mówiąc mogą zostać zmarnowane albo podzielone zgodnie z kluczem partyjnym a nie kluczem merytorycznym. Obawiamy się tego. Natomiast nie wyobrażam sobie sytuacji, żebyśmy odrzucali możliwość przyjęcia tych środków finansowych - dodał Zdrojewski.

Czy jeżeli doszłoby do przyspieszonych wyborów to Platforma może na tym zyskać? Bogdan Zdrojewski zaskoczył i powiedział, że jego partia nie jest jeszcze gotowa na przejęcie władzy:

"Nie będę dla Platformy taki bardzo życzliwy, bo uważam, że wciąż nie jesteśmy przygotowani do przejęcia władzy, choć odnotowujemy postęp w tej materii. W tej aktywności recenzenckiej. Jesteśmy już bardziej precyzyjni, bardziej konsekwentni. Mam też wrażenie, że już nie tracimy na wiarygodności, jak jej jeszcze nie zyskujemy, to już na niej nie tracimy. Ale to za mało. Zdecydowanie za mało. Jeżeli chodzi o Platformę Obywatelską, że ta praca, która jest wykonywana w Senacie i Sejmie nie jest doceniana, a w przypadku Sejmu odbywa się ona w dramatycznie niekorzystnych warunkach" - mówił Bogdan Zdrojewski.

Zdaniem Bogdana Zdrojewskiego Platformie Obywatelskiej przydałby się poważny rebranding. Dodał jednak, że nie idealnym rozwiązaniem byłaby mieszanka doświadczenia z młodością:

- Ja się za tym opowiadam. Mówiłem o tym, że zwykły lifting nie wystarczy, wtedy kiedy startowałem na szefa Platformy. Niestety tych wyborów nie wygrałem. Uważałem wówczas, że zwykły lifting to za mało. My możemy mieć oczywiście rewolucyjny finał, jeżeli chodzi o przebudowę drogą ewolucyjną. Ale im mniej tego czasu będzie, tym będzie to proces drastyczniejszy. Ja cały czas jestem zwolennikiem poważnego rebrandingu. (...) Powiem od razu, że reset nie jest możliwy. My mamy zbyt dużo tego pozytywnego dorobku, żeby go gdzieś wrzucić do kosza. Trzeba korzystać z tych doświadczeń, które już posiadamy. Trzeba korzystać z doświadczenia tych ludzi, którzy uzyskali wysokie kompetencje, tych ludzi w Platformie nie brakuje. Ja opowiadam się za dobrym miksem młodości z doświadczeniem - dodał senator Koalicji Obywatelskiej.

Posłuchaj rozmowy: 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Jaś Fasola
2021-10-06 21:05:59
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 0
Panie Zdrojewski, a czy nie przyszło Panu do głowy, że Polacy i Polska nie potrzebuje Platformy Oszustów!!!!
~STEFEK NIESIOŁOWSKI
2021-03-28 13:19:15
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
Platforma chce sprywatyzować wam służbę zdrowia więc połowa Polaków będzie zdychać pod szpitalami. Obronimy ten kraj przed pisem
~Skąd Zdrojewskiemu
2021-03-28 12:13:09
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 2
ta mądrość się bierze. Dziwne! Szkoda, że nie wiedział o tym wcześniej.
~LISTA WSTYDU
2021-03-27 22:15:52
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Obajtek, Kaczyński, Banaś, Duda, Szumowski, Kuchcinski, karczewski
~Lista wstydu
2021-03-27 15:33:49
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
LISTA 42 SUKCESOW RZADU PO-PSL: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi
~GADY NIGDY NIE WYGRAJĄ
2021-03-27 12:32:59
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jak można osiem razy z rzędu przegrać wybory. Mało tego nie dość, że nie mają żadnego programu dla Polaków, to jeszcze znajdują się tacy, którzy na nich głosują...
~wyborca
2021-03-26 07:30:55
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 1
Platforma nie dąży do przejęcia władzy, a zajęta jest wyłącznie utrudnianiem pracy Polskiego Rządu. W okresie walki z pandemią są to działania skierowane przeciwko Polakom.
~Wiesław
2021-03-25 13:19:33
z adresu IP: (185.27.xxx.xxx)
Ocena: 3
chkk pinindzy nima i ni bendzie państwo z dykty lgbt koryto/+nigdy więcej popaprancow
~TYLKO PIS
2021-03-25 10:55:22
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -3
Inne partie okradały Polaków przez 30 lat. Cała nasza gmina będzie głosować na PIS !!!
~PIS NADAL
2021-03-25 09:45:25
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -2
NA PIERWSZYM MIEJSCU ! Długo jeszcze będą wygrywać wybory na szczęście ! Nędza i życie na zeszyt długo nie wróci ! Wszyscy będziemy głosować na PIS.
~AjWaj
2021-03-25 08:41:09
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: -4
Paszoł won!
~~Wrocek
2021-03-25 00:05:01
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
za to PIS jest cholernie przygotowany do rządzenia, Mateo wysyłający samoloty po rodaków z UK aby wrócili na święta :-) wirus, to się ze szczęścia uśmiechnął; blok węglowy w Ostrołęce, który miał wspierać polski węgiel i narodową system elektroenergetyczny dziwnym trafem został rozebrany; przez rok od początku pandemii nie ma planu (nawet gdyby okazał sie niewypałem, ale zeby byla jakakolwiek strategia - ludzie, przecież my przespaliśmy cale LATO!!!) jak zwiększyć liczbę lekarzy-ratowników (nie mówiac już od zachęceniu o powrocie tych 'wygnanych' zagranicę), umiejscowienie szpitali tymczasowych z dala od normalnych szpitali co rozczłonkowuje kadrę. Istotą polityki nie jest danie do łapy 500 zł, bo ludzie nie maja tendencji do inwestowania, do zwiększania swoich kompetencji co przełożyłoby się większy dochód w przyszłości, tylko do przejadania. Śmiano się z Greków, których system socjalny doprowadził do kryzysu gospodarczego, a co jest u nas? jak sobie pomyślę, że prezydentem był kiedyś ceniony chemik, a teraz "hehehe, ja się ciągle uczę, nawet w samolocie". Premier 'pandemii koronawirusa już nie ma' to mi po ludzku smutno.
~Piotr
2021-03-24 21:22:21
z adresu IP: (77.112.xxx.xxx)
Ocena: 4
Do ~Andrzej 64 Ja wiem wszystko, Ty wiesz wszystko, a razem nie wiele wiemy. Pozdrawiam.
~Piotr
2021-03-24 21:20:28
z adresu IP: (77.112.xxx.xxx)
Ocena: 3
"Ot, dobrze mądrego posłuchać !"
~emes
2021-03-24 20:16:18
z adresu IP: (91.232.xxx.xxx)
Ocena: -3
żałosna żenada
~Jerzy
2021-03-24 17:56:07
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 3
Świetna diagnoza Panie Prezydencie, tylko kto wreszcie zjednoczy opozycję ?
~Adam
2021-03-24 13:14:51
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 6
Dobry wywiad. Dobra ocena sytuacji. Jak zawsze w punkt. Czas zamknąć okres rządów bezprawia.
~wro
2021-03-24 11:12:35
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -6
Powiedział co wiedział. Przegrany
~Wrocek
2021-03-24 10:43:24
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 12
Przecież PO nigdy niebyła gotowa do rządzeniem Państwem. No chyba że Państwem Teoretycznym, jak sami mawiali. Przypominam co PO zrobiło dla Polaków : 1. podwyższyło wiek emerytalne, 2. zabrali młodym przyszłość kradnąc za zgodą Kasty Sędziowskiej nasze pieniądze z emerytur w OFE, 3. podwyższyli VAT, 4. wprowadzili przepisy aby bezkarnie można było kraść miliardy z tytułu wyłudzeń VAT, 5. na prezesów spółek państwowych powoływali matołków, którzy oprócz przekazywania im doli z wypłat, mieli za zadanie źle zarządzać spółkami aby potem był pretekst do ich sprzedaży w ręce prywatne, 6. stworzyć z Polski państwo teoretyczne aby Polacy emigrowali do pracy przy szparagach w Niemczech, 7. wszystko w Polsce robiono jak kazała Unia i Angela... czego im się nieudało: 1. sprzedać KGHMu (jednaj z najbardziej lukratywnych firm w Europie) bo zablokowali to związkowcy, 2. sprzedać lasów państwowych pod wycinkę developerom, 3. sprzedaż Rosjanom rafinerii na Litwie i Lotosu,...
~fachowiec
2021-03-24 10:35:25
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 20
No fakt, nie jesteście gotowi. Minęło 6 lat a programu jak nie było tak ni ma :)
~obajtek
2021-03-24 10:18:03
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 8
Nie tankujemy na Orlenie i Lotosie. Skończy się kasa, to skończy się to złodziejskie eldorado homoseksualnej wierchuszki pisu. Operacja ,,buś’’!
~Potrzeba młodych
2021-03-24 09:43:56
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tylu się ich pałęta z błyskawicami na twarzach i przeklina zbiorowo na manifestacjach. Osobowościowo będą pasować do PO jak znalazł: lubią być na kolanach przed zagranicą i nienawidzą dla samej przyjemności. Trzeba będzie ich tylko nauczyć kraść (obecnie są zbyt głupi nawet na to), żeby się nie wyróżniali w szeregach PO. Może nawet wśród tych kobiecych bojówek znajdzie się jakiś męski kandydat na szefa platformy? ***** *** :-)
~Wiesław
2021-03-24 09:40:02
z adresu IP: (185.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
platforma out
~B..
2021-03-24 09:28:00
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
W rozmowie padło, że idealnym rozwiązaniem byłaby dobra mieszanka doświadczenia i młodości.