Kinga Preis nominowana

Jan Pelczar | Utworzono: 2010-02-01 13:49 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Jej rywalkami będą Agata Buzek, nominowana za "Rewers" i Krystyna Janda, za "Tatarak". Jandę nominowano też w kategorii drugoplanowej, za "Rewers". Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni film Borysa Lankosza ma najwięcej, aż trzynaście nominacji do Orłów. To rekordowa liczba nominacji do tej nagrody.

O miano filmu roku powalczy z "Domem złym" i "Wojną polsko-ruską", zwycięzcą konkursu kina polskiego na wrocławskim festiwalu Era Nowe Horyzonty. Zmierzą się również aktorzy z tych filmów - Dorociński, Dziędziel i Szyc oraz ich twórcy - Lankosz, Smarzowski i Żuławski. Najlepszym filmem europejskim ma szansę zostać film otwarcia lipcowej imprezy - "Biała wstążka" Michaela Haneke. Nominowano też "Slumdoga" oraz "Vicky" Cristina Barcelona.

Kingę Preis do Orłów nominowano od początku istnienia nagrody praktycznie co roku. Zwyciężała trzy razy: dzięki głównym rolom w "Ciszy" i "Komorniku" oraz jako aktorka drugoplanowa w filmie "Wtorek".

"Afonia i pszczoły" - kręcony na Dolnym Śląsku film wrocławskiego reżysera Jana Jakuba Kolskiego ma szansę jedynie na Orła za dźwięk.

Laureatów poznamy 1 marca. 24 lutego dowiemy się kto na uroczystej gali otrzyma honorową statuetkę za całokształt twórczości.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.