Piłkarze KGHM Zagłębia wygrali z Górnikiem Zabrze 5:3

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2021-03-26 18:00

W przerwie na zgrupowanie reprezentacji piłkarze KGHM Zagłębia rozegrali spotkanie kontrolne z Górnikiem Zabrze.

Pierwszą dobrą akcję zespół Zagłębia przeprowadził już w 2. minucie. Dorde Crnomarković posłał piłkę do Szysza, a ten dograł z lewej strony w pole karne gości. Obrońcy Górnika zdołali jednak w porę oddalić zagrożenie. Cztery minuty później Górnik objął prowadzenie po strzale Richmonda Boakye. Zabrzanie szybko zdobyli także drugą bramkę. Po zamieszaniu Konrada Forenca pokonał Piotr Krawczyk. Kwadrans po pierwszym gwizdku arbitra KGHM Zagłębie miało rzut wolny nieopodal szesnastki. Filip Starzyński dośrodkował w pole karne, ale piłka po strzale jednego z zawodników nieznacznie minęła słupek. W 22. minucie Zagłębie zdobyło bramkę kontaktową. Miroslav Stoch ruszył z kontrą i świetnie dostrzegł w polu karnym Patryka Szysza, a ten z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Po chwili mieliśmy już remis. Patryk Szysz znalazł dobrze ustawionego Starzyńskiego, a pomocnik precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza gości. W 32. minucie zespól z Lubina objął prowadzenie. Filip Starzyński dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu karnym znakomicie znalazł się Karol Podliński, który mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. Nie był to jednak koniec goli w pierwszej odsłonie spotkania. Przed przerwą do remisu doprowadził jeszcze Bartosz Nowak, który pokonał Forenca strzałem z dystansu.

Drugą połowę Zagłębie rozpoczęło z kilkoma zmianami w składzie. Już pięć minut po wznowieniu gry nieporozumienie w obronie sprawiło, iż w sytuacji sam na sam znalazł się Krawczyk, ale piłkarz Górnika nie wykorzystał swojej okazji. Po chwili jednak KGHM Zagłębie objęło prowadzenie. Karol Podliński wygrał pojedynek z obrońcą i strzałem z ostrego kąta zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Napastnik był bardzo aktywny i wygrywał większość pojedynków powietrznych. Swoją znakomitą dyspozycję potwierdził w 63. minucie, wpisując się na listę strzelców po raz trzeci. Lubinianie nie zwolnili tempa i wciąż dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Blisko szczęścia był Jakub Sypek, lecz w ostatniej chwili skrzydłowego uprzedził jeden z defensorów Górnika. W 68. minucie Łukasz Łakomy ładnie przymierzył z rzutu wolnego, ale dobrą interwencją popisał się Kudła. Niespełna kwadrans przed końcem meczu Karol Podliński stanął oko w oko z bramkarzem rywali, lecz w tej sytuacji nie udało mu się umieścić piłki w siatce. W końcówce tempo meczu nieco się uspokoiło, choć zespół KGHM Zagłębia wciąż był stroną przeważającą. Ostatecznie więcej goli już nie padło i zawodnicy Martina Seveli zwyciężyli w meczu sparingowym z Górnikiem Zabrze 5:3.

KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 5:3 (3:3)

Patryk Szysz 22, Filip Starzyński 27, Karol Podliński 32, 52, 63 - Richmond Boakye 7, Piotr Krawczyk 8, Bartosz Nowak 39

KGHM Zagłębie Lubin: (I połowa) Konrad Forenc - Jakub Wójcicki, Lorenco Simić, Dorde Crnomarković, Kacper Chodyna - Patryk Szysz, Jewgienij Baszkirow, Jakub Żubrowski, Filip Starzyński, Miroslav Stoch - Karol Podliński. (II połowa) Marcin Furtak -  Sasa Balić, Damian Oko, Dominik Jończy, Kacper Chodyna, Mateusz Bartolewski - Jewgienij Baszkirow, Jakub Żubrowski (62' Łukasz Łakomy), Filip Starzyński (62' Jakub Sypek), Miroslav Stoch (62' Adam Ratajczyk) - Karol Podliński.