LITERATURA W RWK 14/2021: Islandzka literatura Olgi Szelc, Winny Joanny Opiat- Bojarskiej i biografia Kazimierza Górskiego Mirosława Wlekłego

Jacek Antczak | Utworzono: 2021-04-02 11:53 | Zmodyfikowano: 2021-04-02 11:54
A|A|A

Okładka książki Mirosława Wlekłego

W ostatniej audycji książkowej Radia Wrocław Kultura gościli:

Olga Szelc – redaktorka i edukatorka, prowadzi spotkania literackie w projekcie Sąsiedzka Biblioteczka w Ośrodku Działań Artystycznych Firlej, przygotowuje książkę "Kobiety z Teatru Kalambur. Herstoria". Wie wszystko o literaturze islandzkiej, autorka bloga https://zapisanechwila.blogspot.com/ i strony na Facebooku – „Książki pod ręką", na których dzieli się swoimi czytelniczymi fascynacjami.

Joanna Opiat – Bojarska - jedna z najpopularniejszych autorek powieści kryminalnych w Polsce. Autorka 18 książek. Mistrzyni researchu i specjalistka od brudnych spraw. Te policyjne opisała w sensacyjnych seriach „Kryształowi", serii z dziennikarką śledczą Anka Rogozińska czy psycholog Aleksandra Wilk. Teraz wzięła na warsztat najdelikatniejsze emocje. Miłość. Pożądanie. Strach. W kolejnej, nowej serii, tym razem thrillerów, po „Chodź za mną" tym razem ukazał się „Winny" (Wydawnictwo Słowne).

Mirosław Wlekły – reporter, autor m.in. „All Inclusive. Raj, w którym seks jest Bogiem", „Raban. O Kościele nie z tej ziemi" (Nagroda im. Beaty Pawlak), „Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo" (nominacja do Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz). i bestsellerowej biografii Tony'ego Halika. Właśnie ukazała się biografia polskiego trenera wszech czasów zatytułowana „Górski. Wygramy my albo oni" (Wydawnictwo Znak).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama