Rozpoczyna się długo wyczekiwany remont mostu w Nowej Rudzie

Bartosz Szarafin, PP | Utworzono: 2021-04-08 06:35 | Zmodyfikowano: 2021-04-08 06:35
A|A|A

fot. Zarząd Dróg Powiatowych - dokumenty przetargowe

Uszkodzone główne podpory i przęsła. Pęknięcia na filarach, korozja, uszkodzona nawierzchnia czy niesprawny system odwodnienia. To tylko wycinek ekspertyzy dotyczącej mostu nad Włodzicą w Nowej Rudzie.

Od dłuższego czasu na obiekcie obowiązywało zwężenie jezdni. Wkrótce się to zmieni, a dodatkowo przywrócona zostanie pierwotna nośność. Koszmar kierowców nareszcie się zakończy, choć na czas remontu nie obędzie się bez utrudnień. - Obiekt zostanie całkowicie wyłączony - informuje starosta kłodzki, Maciej Awiżeń:

Most na Piłsudskiego mógł zostać wyremontowany już w 2019 roku. Jednak tuż przed rozstrzygnięciem przetargu, droga wojewódzka została przekazana w zarząd Powiatowi Kłodzkiemu. Władze powiatu poprosiły poprzedniego właściciela o wsparcie finansowe na remont mostu. Otrzymały 1 mln zł i jako nowy właściciel - ponownie ogłosiły przetarg. Rozstrzygnięto go zimą, dlatego wykonawca wchodzi na plac budowy dopiero teraz.

- Zamknięcie głównej przeprawy łączącej dwie części Nowej Rudy spowoduje utrudnienia, ale warto je wytrzymać - przekonuje burmistrz Nowej Rudy,  Tomasz Kiliński:

Remont mostu na drodze powiatowej pochłonie blisko 900 tys zł. Finansowanie zapewniono dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, który przekazał drogę w zarząd powiatu. Po zakończeniu prac nośność mostu będzie wynosiła 30 ton. A obiekt wraz z drogą zostanie przekazany w zarząd gminie i miastu Nowa Ruda.

fot. Zarząd Dróg Powiatowych - dokumenty przetargowe

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama