Remont na drodze nr 381

| Utworzono: 2010-10-28 12:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. DSDiK

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 381 z drogą powiatową nr 3312 D Nowej Rudzie-Słupcu, skrzyżowanie ulic Słupieckiej-Kłodzkiej z ulicami Radkowską i E. Kwiatkowskiego. Kierowcy podróżujący tą drogą muszą liczyć się z utrudnieniami - organizacja ruchu została zmieniona - obowiązują objazdy i ruch wahadłowy.

Prace związane z przebudową zostały podzielone na trzy etapy. Ze względu na konieczność zapewnienia zaplecza dla placu budowy zamknięty został wlot ulicy Radkowskiej będącej odcinkiem drogi powiatowej do drogi wojewódzkiej nr 381. Na etapie 1 i 2 zamknięty będzie także wlot ul. E. Kwiatkowskiego do drogi wojewódzkiej. Na etapie trzecim prac uruchomiony zostanie jeden pas ruchu z możliwością wjazdu z ul. E. Kwiatkowskiego na ul. Słupiecką.W czasie przebudowy zostanie rozebrana stara nawierzchnia i elementy ulic, wybudowana nowa jezdnia ul. Radkowskiej i E. Kwiatkowskiego na długości ok. 155 metrów, przebudowane będą nawierzchnie jezdni ul. Słupieckiej i Kłodzkiej na wlotach o dł. ok. 100 metrów, krawężniki i chodniki. W miejscu istniejącego mostu zostanie wybudowany nowy, koryto potoku Dzik zostanie przebudowane razem z odcinkami muru oporowego.

Przebudowana zostanie także sygnalizacja świetlna, linia energetyczna, kanalizacja deszczowa, wodociąg, sieć telekomunikacyjna i oświetlenie drogowe. Prace potrwają do końca lipca przyszłego roku.

Umowa została podpisana w sierpniu z wrocławską firmą HEILIT+WOERNER Budowlana Spółka z o.o. na 3 mln 890 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu województwa. Dodatkowo wykonawca ma zapewnione kruszywo z kopalni w Bartnicy do wykonania podbudowy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama