Poetka w pustym mieszkaniu... Autorki z Dolnego Śląska mogą pojechać do lokum Szymborskiej

Ewa Zając, PAP, jk | Utworzono: 2021-05-01 07:00 | Zmodyfikowano: 2021-05-01 20:39

- Do programu mogą się zgłaszać - związane z Dolnym Śląskim - autorki tworzące utwory poetyckie - mówi Agata Matkowska z Wrocławskiego Domu Literatury: 

To inicjatywa w ramach programu rezydencji miast literatury UNESCO Wrocławia i Krakowa:

Aby ubiegać się o miesięczny pobyt w mieszkaniu noblistki trzeba być osobą pełnoletnią, mieć w dorobku co najmniej jeden opublikowany tom poetycki opatrzony numerem ISBN, a także być gotową do aktywnego uczestnictwa w życiu literackim, w tym w spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych, które zaplanowano na czas krakowskiej rezydencji.

Autorka starająca się o udział w programie do składanej aplikacji powinna załączyć opis projektu literackiego, nad którym będzie pracowała w trakcie pobytu w mieszkaniu noblistki.

Ocenie jury podlegać będzie także list motywacyjny. Organizatorzy chcą, aby nie był on jednak zwyczajnym dokumentem, ale przyjął formę tekstu poetyckiego.

Zgłoszenia oceni jury, w którego składzie znajdą się przedstawicielki i przedstawiciele Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius: Xavier Farre, Anna Kałuża, Karol Maliszewski, Adam Poprawa i Alina Świeściak.

Jury wybierze trzy autorki, które w ramach programu rezydencyjnego pojadą do Krakowa w sierpniu, wrześniu i październiku.

Zgłoszenia należy przesłać do 6 czerwca poprzez formularz online. Oprócz poetyckiego listu motywacyjnego i opisu projektu literackiego do zgłoszenia należy także załączyć swoją bibliografię oraz krótki życiorys. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 28 czerwca.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.