Koszykarski PP: Górnik gra dalej

| Utworzono: 2010-11-03 23:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Od początku było wiadomo, że w drugiej rundzie krajowego pucharu zagrają co najmniej dwie dolnośląskie drużyny. PGE Turów Zgorzelec, jako zespół z ekstraklasy, rozpocznie rywalizację na tym etapie rozgrywek, a w losowaniu dwie ekipy z regionu wpadły na siebie. Niestety, pozostałe drużyny odpadły z Pucharu Polski.

Najwięcej emocji było w Jeleniej Górze. W derbowym pojedynku Sudety przegrały po dogrywce z Górnikiem Wałbrzych 76:81. Bliscy szczęścia byli gracze Nysy Kłodzko, którzy przegrali w Prudniku z Pogonią różnicą sześciu punktów.

Wrocławskie zespoły spisały się słabo. Śląsk do przerwy grał ze Sportino znakomicie, ale w trzeciej i czwartej kwarcie zdobył zaledwie 15 punktów. Goście aż 51! WKK wysoko przegrało w Ostrowie ze Stalą.

W rywalizacji kobiet nie powiodło się koszykarkom z Jeleniej Góry, które wysoko przegrały z ekstraklasową Odrą Brzeg. CCC Polkowice w 1. rundzie miało wolny los.

Focus Mall Sudety Jelenia Góra - Victoria Górnik Wałbrzych 76:81 (14:20, 22:19, 14:18, 19:12, d. 7:12)

Śląsk Wrocław - Sportino Inowrocław 52:79 (23:14, 14:14, 8:30, 7:21)

Pogoń Prudnik - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 72:66 (20:13, 15:19, 16:17, 21:17)

Stal Ostrów Wlkp. - WKK Wrocław 87:62 (20:16, 18:17, 22:15, 20:14)

MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - Odra Brzeg 60:88 (11:34, 15:20, 20:18, 14:16)