Wrocławianin trzeci na golfowym turnieju w Wielkiej Brytanii

PP/PAP | Utworzono: 2021-05-16 08:45 | Zmodyfikowano: 2021-05-16 08:45

Zarówno 48-letni reprezentant gospodarzy, jaki i 24-letni Włoch Guido Migliozzi zakończyli cztery rundy turnieju sumą 275 uderzeń, czyli -13 wobec par trudnego pola Brabazon, które wielokrotnie gościło zawody pierwszej europejskiej serii zawodowej, a czterokrotnie prestiżowy Ryder Cup. Obaj golfiści musieli ponownie pokonać osiemnasty dołek, na którym lepszy okazał się Bland, zaliczając tym samym swój pierwszy triumf po… 25 latach od debiutu w lidze i 487 występach.

Jednego uderzenia, aby znaleźć się w dogrywce, zabrakło Meronkowi, który wynikiem -12 podzielił trzecie miejsce z Finem Mikko Korhonenem i Brytyjczykiem Davem Couplandem.

Polak stanął na podium zawodów European Tour drugi raz w tym miesiącu, a trzeci w swojej karierze - 2 maja wywalczył brąz w Tenerife Open, w listopadzie zeszłego roku w rozgrywanym w RPA turnieju Alfred Dunhill Championship zajął dzieloną drugą pozycję.

27-latek z Wrocławia to pierwszy w historii polski golfista, który wywalczył awans do European Tour.