Szczypiornistki Zagłębia pewnie pokonały JKS Jarosław

Wojciech Klich | Utworzono: 2021-05-21 20:37 | Zmodyfikowano: 2021-05-21 21:00

Miedziowe już wcześniej był pewne mistrzostwa, trenerka Bożena Karkut ostrzegała jednak przed nieobliczalnym rywalem.

Ostrzeżenie nie trafiło jednak do Miedziowych na początku starcia. Rywalki zaskoczyły lubinianki i grały jak równy z równym. Co więcej to JKS był w stanie wypracować 3-bramkową przewagę. Świetna końcówka w wykonaniu Miedziowych sprawiła jednak, że to lubinianki schodziły na przerwę z prowadzeniem 17:16.

W drugiej połowie Zagłębie zagrało jak prawdziwy mistrz kraju. Rywalki nie miały nic do powiedzenia, a nie do zatrzymania była Kinga Grzyb. Doświadczona zawodniczka co rusz trafiała do bramki JKS-u, a Zagłębie powiększało przewagę. Do końca mecz był pod kontrolą gospodyń, które ostatecznie wygrały 35:26.

Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 35:26 (17:16)

Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Kinga Grzyb 11, Adrianna Górna 7, Patrycja Świerżewska 5; dla JKS - Aleksandra Zimny 6, Katarzyna Kozimur i Sylwia Matuszczyk po 5, Martyna Żukowska 4.