Derby szczypiornistek dla Zagłębia

| Utworzono: 2010-11-11 09:35 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Niespodzianki nie było. Drużyny w tabeli dzieli przepaść, którą było widać na parkiecie przede wszystkim w drugiej połowie. Pierwsze 30 minut było zacięte. Zagłębie do przerwy prowadziło, ale tylko 18:17. Później z każdą minutą rosła przewaga podopiecznych Bożeny Karkut. KPR stać było tylko na jeden zryw, ale to nie uchroniło jeleniogórzanek przed wysoką porażką.

Znakomite zawody rozegrała Joanna Obrusiewicz, która rzuciła aż 12 bramek. Dzięki zwycięstwu Zagłębie utrzyma prowadzenie w tabeli ekstraklasy po 9 kolejkach.

KPR Jelenia Góra - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 30:39 (17:18)

KPR: Kozłowska, Szalek - Załoga 8, Dąbrowska 7, Buklarewicz 5, Fursewicz 4, Kocela 3, Konsur 2, Rykaczewska 1, Bułak, Kubicka, Muras. Kary: 6 minut.

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz, Czarna - Obrusiewicz 12, Semeniuk-Olchawa 9, Lisowska 6, Byzdra 4, Pielesz 3, Piekarz 2, Paluch 1, Jelić 1, Jochymek 1.