TOP5 dolnośląskich organizacji wodniackich [GŁOSOWANIE]

Filip Marczyński, Karolina Kurczab, Justyna Kościelna, Piotr Słowiński, Andrzej Andrzejewski, Bartosz Szarafin | Utworzono: 2021-06-18 09:43 | Zmodyfikowano: 2021-06-18 11:09
A|A|A

prw

Codziennie można oddać głos. Zwycięża organizacja, która uzbiera najwięcej głosów. Głosowanie potrwa do 3 lipca do godziny 15.30. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.

Ten plebiscyt już się zakończył

 

 Klub kajakowy  L.U.K.S. „KWISA” Leśna 

Kwisa Leśna, a dziś LUKS Leśna mają wśród wychowanków mistrzów świata i mistrzów Polski. Szkolą w dość wyjątkowej jak na Polskę dyscyplinie czyli kajak polo, piłce kajakowej i w kajakarstwie górskim. Zaczęło się w roku 1977 kiedy powstała sekcja kajakowa w Leśnej. 

Klub i szkółka żeglarska "Tatarak - Jezierzany"

 

Działalność tego ośrodka zaczęła się nietypowo. Wójt Miłkowic wszedł do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu po czym oświadczył, że... trzeba uczyć dzieci żeglarstwa. Wtedy jeszcze niewielu wierzyło, że się uda. Tym bardziej, że trudno było znaleźć instruktora, który z powodzeniem wystąpiłby w roli nauczyciela kilkulatków. Na szczęście udało się go znaleźć - w Bolesławcu. Od tamtej pory Jakub Jakubowski nauczył sterowania łodziami w Jezierzanach około 400 młodych i bardzo młodych ludzi.

Klub Sportów Wodnych Farwater z Jawora

Klub Sportów Wodnych Farwater działa od 2010 roku. Założyła go grupa miłośników sportów wodnych. Uprawiają i popularyzują różne dyscypliny, ale ich specjalnością są narty wodne. Pomimo tego, że w regionie nie mają do dyspozycji wielu akwenów nie zniechęcają się - trenują, wyjeżdżają na zawody i festiwale, a także szkolą innych. Są od lat organizatorami Dolnośląskiego Festiwalu Sportów Wodnych "Water Jam".

Ice Swim Team z Wałbrzycha 

Zaczynali od morsowania, ale siedzenie w zimnej wodzie nie dawało im wystarczającej satysfakcji. Postanowili więc zamienić to hobby na pływanie. Najlepiej w zimnej wodzie i na otwartej przestrzeni. Dzięki temu bez względu czy jest pandemia czy nie - oni trenują i rekreacyjnie pływają praktycznie przez cały rok. Pasjonują ich wyzwania, ale nie walczą zaciekle o najlepsze wyniki. Do szczęścia wystarcza im odpowiedni strój, okulary, bojka i otwarta woda. Jak mówią pływanie w zimnej wodzie pomogło im w utrzymaniu organizmu w zdrowiu, a skoro ich koledzy z Czech pływają tak po 50-lat i na nic się nie skarżą - to jest to słuszny kierunek. Pływacy z Ice Swim Team z Wałbrzycha to zgrana i doświadczona ekipa, która chętnie dzieli się wiedzą i pomaga innym, którzy chcą spróbować pływania na otwartej wodzie.

  OSP OWR Zorba

 

Czas na organizację z Wrocławia - OSP OWR Zorba; skąd ostatni człon tej nazwy? Płetwonurkowie z Wrocławia zaczynali...niemal 60 lat temu, kładąc podwaliny pod ochotnicze ratownictwo wodne w Polsce. Od samego początku szkolą płetwonurków na wszystkich poziomach zaawansowania, oferują też nurkowe kursy specjalizacyjne - np. pod lodem. Podkreślają, że niezwykle ważnym profilem ich działalności jest prewencja - można ich spotkać na piknikach charytatywnych czy podczas dyżurów ratownicze we Wrocławiu w pobliżu miejsc, w których chętnie odpoczywamy w ciepłe dni.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama