Śląsk - Górnik 4:0: Beniaminek znokautowany!

| Utworzono: 2010-11-13 19:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Trzy stałe fragmenty gry i trzy gole, a do tego ładna dwójkowa akcja Sobota - Sotirović. Za każdym razem kiedy wrocławianie zagrywali piłkę w pole karne, obrońcom Górnika trzęsły się nogi. Śląsk wykorzystał tylko cztery błędy rywali, bo nie był w tym meczu skuteczny. Na bramkę gości strzelał aż 27 razy!

To trzecie z rzędu zwycięstwo Śląska, który pod wodzą Oresta Lenczyka w lidze jeszcze nie przegrał. W meczu z Górnikiem punktów stracić nie wypadało, bo zespół Adama Nawałki zaprezentował się bardzo słabo. Małym usprawiedliwieniem dla gry beniaminka był spory pech. Już w pierwszej połowie Adam Banaś i Michał Bemben musieli opuścić boisko z powodu kontuzji.

Nie zmienia to faktu, że Śląsk był o klasę lepszy. Pod bramką gości momentami aż się kotłowało. I właśnie w takich sytuacjach padały gole. W 10. minucie Przemysław Kaźmierczak wpakował piłkę do siatki dobijając strzał Piotra Celebana. Chwilę później było już 2:0. Waldemar Sobota dograł idealnie do Vuka Sotirovicia, a Serb strzelił trzeciego gola w trzecim kolejnym meczu.

W drugiej połowie wrocławianie oddali inicjatywę Górnikowi, ale mogli sobie na to pozwolić. Prowadzili i całkowicie kontrolowali przebieg spotkania. Zabrzanie na bramkę Mariana Kelemena strzelali rzadko, a jak już się decydowali na uderzenie to Słowak był bardzo czujny. Goście bili głową mur. Widząc to Piotr Celeban postanowił ostatecznie odebrać im nadzieje na korzystny rezultat. Najpierw strzelił celnie głową po dośrodkowaniu Sebastiana Mili, a potem, już leżąc dobijał piłkę po strzale w poprzeczkę Remigiusza Jezierskiego.

Gra Śląska robi coraz lepsze wrażenie. Wyniki także. Wrocławianie zwiększają dystans nad strefą spadkową i pną się w górę tabeli. Ten sezon nie musi być jeszcze stracony.

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 4:0 (2:0)
Kaźmierczak 10', Sotirović 18', Celeban 80', 84'

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Amir Spahić - Waldemar Sobota (77. Piotr Ćwielong), Dariusz Sztylka, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila - Vuk Sotirović (69. Remigiusz Jezierski), Łukasz Gikiewicz (83. Marek Gancarczyk).

Górnik Zabrze: Sebastian Nowak - Michał Bemben (8. Michał Pazdan), Mariusz Jop, Adam Banaś (36. Rafał Pietrzak), Mariusz Magiera - Adam Danch, Adam Marciniak, Mariusz Przybylski, Aleksander Kwiek (64. Daniel Sikorski) - Marcin Wodecki, Tomasz Zahorski.