Betard Sparta Wrocław podejmie Motor Lublin

| Utworzono: 2021-06-27 07:15
A|A|A

Wrocławianie wyjazdu do Lublina dobrze nie wspominają - wysoko przegrali 38:52. Patrząc jednak na ostatnią dyspozycję Betardu Sparty walka o punkt bonusowy jest całkiem realna. Tym bardziej, że zespół ze stolicy Dolnego Śląska musiał sobie radzić w Lublinie bez kontuzjowanego Taia Woffindena, a gorszy dzień zanotowali Maciej Janowski i Artiom Łaguta.

Od kilku tygodni liderzy są w doskonałej formie a i Woffinden wrócił na dawny poziom po urazie ramienia. Zespół z Wrocławia imponuje i od wspomnianej przegranej w Lublinie jest niepokonany.

Po drugiej stronie tak dobrze już nie jest. Motor choć wygrał dwa mecze u siebie - z ekipami z Leszna i Gorzowa, to też poległ pod Jasną Górą. Drużyna ma w tej chwili 13 punktów i musi szukać kolejnych, jeśli chce myśleć o jeździe w play-off.

Lublinianie mają jednak bardzo trudny terminarz. Czekają ich bowiem wyjazdowe mecze we Wrocławiu i Lesznie. Dla przyjezdnych celem minimum na dzisiejszy mecz powinno być wywalczenie punktu bonusowego, bo na zakończenie rundy zasadniczej niewiele drużyn będzie mogło pochwalić się takim osiągnięciem.

Awizowane składy:

Motor Lublin:

1. Grigorij Łaguta
2. Mark Karion
3. Jarosław Hampel
4. Krzysztof Buczkowski
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

Betard Sparta Wrocław:

9. Tai Woffinden
10. Daniel Bewley
11. Artiom Łaguta
12. Gleb Czugunow
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Przemysław Liszka.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama