Wrocław: Duży może więcej? Tramwaj wjeżdża na skrzyżowanie, kierowcy czekają

jk, el | Utworzono: 2021-07-24 10:05 | Zmodyfikowano: 2021-07-24 10:20
A|A|A

kadr z nagrania wideo

- Przekazuję materiały, dokumentujące, jak pracownicy MPK Wrocław łamią prawo, a mianowicie, nie stosują się do przepisu: „Kierującemu pojazdem zabrania się: wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy" - grzmi nasz słuchacz i dodaje, że do takiej sytuacji doszło m.in w piątek. Na przesłanym nagraniu "Duży może więcej", które publikujemy poniżej, widać, jak jeden z tramwajów wjechał na skrzyżowanie i zablokował ruch - kierowcy mimo, że mieli zielone światło nie mogli przejechać. Według naszego słuchacza zdarza się to nagminnie. - Codzienność na tym skrzyżowaniu wzmaga agresję między kierowcami, a motorniczymi. Co musi się stać, by sytuacja się poprawiła? - pyta autor nagrania. 

Pracownicy wrocławskiego MPK zapewniają, że film zostanie przeanalizowany. - Przyjrzymy się tej sytuacji, nie bagatelizujemy nigdy takich zgłoszeń, bo bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Warto jednak zwrócić uwagę, że przepis na który powołuje się państwa Słuchacz dotyczy wszystkich uczestników ruchu drogowego - także kierowców. Na tym konkretnym skrzyżowaniu bardzo często samochody blokują skrzyżowanie, stając na torowisku i uniemożliwiając przejazd tramwajom, więc siłą rzeczy motorniczowie szukają jakiegoś sposobu, by przejechać. Myślę, że warto by się było zastanowić nad zmianą układu sygnalizacji świetlnej w tym miejscu - mówi Aleksander Łoś.  

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Piter
2021-07-29 13:09:58
z adresu IP: (185.186.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tu raczej wina jest przepustowości, ponieważ tramwaj jest długi a zakorkowane ulice zmuszają motorniczych do takich sytuacji bo inaczej nie przejechałby wcale przez skrzyżowanie ale punkt widzenia do oceniania sytuacji ma każdy inny i rozum także.
~Kot Wrocek
2021-07-26 14:24:34
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 3
Cały Wrocław śpiewa z nami: Wypieladrać z tramwajami!
~Zorro
2021-07-25 21:25:08
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 8
Za każdą taka sytuację odpowiawa prezes.Nie doszkoleni pracownicy przyjmowanie byle kogo to doprowadza do takich sytuacji. Zmiana z pajaca.A na fachowca to zmieni.
~kadr z nagrania wideo
2021-07-25 20:17:08
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 16
Pokazuje tramwaj blokujący skrzyżowanie dla tych co mają zielone światło. Kodeks drogowy powinien być bezwzględnie przestrzegany. Winni karani. Nagminność nie usprawiedliwia brak karania. Na tym skrzyżowaniu należy zrewidować ustawienia sygnalizacji świetlnej. Policja i MPK powinny to zrobić. Aby takich sytuacji uniknąć na przyszłość na ścianach boczny tramwai zamiast reklam powinne być wołami namalowane numery tramwajów. Na każdym członie aby ze zdjęcia takiego jak to dało się te numery tramwajów odcyfrować.
~Wrocławian
2021-07-25 20:12:53
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 5
Powiem tak, że tam było kilka osobówek, więc proponuję wygonic osobówki z torów, wywalić z tamtąd lewoskret i po problemie, ukarać kierowców dość solidnie za: Zatrzymanie się na torach Utrudnianie przejazdu tramwajowi przyczyniając się do blokowania skrzyżowania. Na PJ nie uczą samodzielnego myślenia. A na fat Tramwaje mają 1 sekundę na przejazd przez skrzyżowanie, więc celowo ustawione i MPK się do tego przyznaje, ale to nie oni ustawiają czas. ????
~Zsz
2021-07-25 19:40:43
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Raz miałam sytuację na ulicy krynickiej na gaju. Wyjeżdżam z krynickiej skręcam w lewo oczywiście światło mam zielone przejechałam przez tory a tu tramwaj wjeżdża a tam światło zielone trwa z 30 sekund .
~Kirrowca
2021-07-25 19:33:11
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: -1
G..wno xd mam podobny filmik. Zgłosiłem do MPK za pomocą ich formularza.. Napisali że ruch tam jest duży i dla tramwajów sekwencja świateł też jest krótka.. Ale motorniczy robią wszystko aby nie doszło do kolizji..
~1961
2021-07-25 17:03:58
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Proszę zobaczyć ul Poniatowskiego i jedności narodowej skończył się remont tragedia współczuję kierowca
~Kierowca
2021-07-25 14:41:00
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: 4
To jest nagminne, a nie jakiś jeden raz! Na arkadach jest to standard, może w końcu to się skończy ????????, dobra reakcja kolego.
~DDR
2021-07-25 14:14:48
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ale tego że auta przejerzdżają na czerwonym już nikt nie widzi. Co za tępy naród.
~Obserwator
2021-07-25 14:09:49
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Artykuł z d... Nikt nie zauważył że przed jadący tramwaj wieżdżają samochody które go blokują? Tramwaj ma przejazd tyle że pajac autem wieżdża mu na tory tuż przednim.
~Kierowca
2021-07-25 14:05:41
z adresu IP: (80.49.xxx.xxx)
Ocena: 0
Samochody dostają zielone światło a na skrzyżowanie wjeżdża niebieski kolos i nigdzie się niespieszy
~Alina
2021-07-25 14:02:49
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nagminne:Plac Dominikański-tramwaje,Kromera-autobusy.
~Wonski
2021-07-25 13:32:32
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -5
Po prostu motorniczowie to idioci.
~X21
2021-07-25 13:03:43
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ponieważ kierowcy często blokują skrzyżowania to my tramwajami też będziemy je zastawiać. A u was biją Murzynów...
~Nick
2021-07-25 12:48:48
z adresu IP: (193.138.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czym się tu dziwić.? Przecież to codzienność.
~Mmm
2021-07-25 12:38:38
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nawet należy zauważyć, gdyż świat przy przystanku renoma długo się palą dla tramwajii jadących od dworca świebodzkiego, dodatkowo od dworca świebodzkiego tramwaje stoją jeden za drugim w stronę renomy i podjeżdżają aż jeden ruszy na światłach i tak posuwają się jeden za drugim
~Wrocławianin
2021-07-25 12:23:54
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 1
Takie wjazdy motorniczych blokujące skrzyżowania są nagminne na skrzyżowaniu pod FATEM, ale którego z urzędasów to obchodzi....ehhhh
~Grażyna
2021-07-25 12:14:06
z adresu IP: (91.237.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nagminie tramwaje blokują przejazd w okolicach dworca Świebidzkiego.
~Grażyna
2021-07-25 12:12:57
z adresu IP: (91.237.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nagminnie tramwaje blokują przejazd w okolicy Dworca Świebidzkiego.
~Damian
2021-07-25 11:47:43
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 1
Prawda jest taka że w całym Wrocławiu są idiotyczne światła i idiotyczne dziury na których długo się czeka a znam nawet jedno na którym nie ma zielonego tylko strzałka do skrętu w prawo a po przeciwnej stronie 100 sekund czerwone i 15 zielone wieczne korki i do tego tramwaj wstyd a niby miasto u mnie w innym województwie na wsi są lepsze drugi
~Śmiechu warte
2021-07-25 11:46:31
z adresu IP: (5.174.xxx.xxx)
Ocena: 0
O ile wzrok mnie nie myli to czerwony stoi już za skrzyżowaniem więc szukajcie dalej wytłumaczenia
~Pit
2021-07-25 11:17:22
z adresu IP: (213.5.xxx.xxx)
Ocena: 2
No spoko. Tylko że mój notorycznie wymusza. Parę razy musiałem mocno chamowac gdy autobus wymusił pierwszeństwo wyjeżdżając z podporządkowanej.
~Mieszkaniec01
2021-07-25 11:13:25
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jestem mieszkańcem ul. Puławskiego i często wsiadam na skrzyżowaniu Pulawskiego/ Kościuszki do tramwaju i często obserwuje jak samochody blokują wjazd i wyjazd na przystanek tramwajom nagminnie blokujac skrzyżowanie.
~widxka
2021-07-25 11:07:51
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
ja czesto widze ja tramwajarze sie wpychaja
~S pw
2021-07-25 11:06:39
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jest tak zwany its dla mpk buspasy tramwaj na całym świecie jest proritetem przepisy poczytać troszkę
~Małgorzata
2021-07-25 10:59:16
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na skrzyżowaniu Grabiszynska- Hallera tramwaje skręcające w prawo z Hallera nagminnie blokują skrzyżowanie z 2 powodów. 1. Dwa chcą zjechać na następny przystanek przy 1 zmianie świateł. Albo czekają już na skrzyżowaniu na opuszczenie następnego przystanku przez tramwaj. Każdy wie że od lat są tam korki i taka sytuacja nie pomaga bo blokują w ten sposób pas do.lewoskretu i jazdy na wprost ale też zjazd z Klecinskiej w Grabiszyńską.
~jpis
2021-07-25 10:06:41
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jpis
~Pasażer 00
2021-07-25 09:52:25
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dla półgłówka który zrobił ten filmik. Tramwaj z dużym prawdopodobieństwem wjechał na zielonym świetle dlatego że na sygnalizatorach od strony Kościuszki przez dobre kilkanaście sekund pali się czerwone światło. Dlatego ul. Puławskiego ma zielone i tramwaj mógł wjechać na skrzyżowanie. Nie mógł kontynuować jazdy bo jakiś podobny inteligent do Ciebie w czerwonym aucie marki nie można rozpoznać stoi na torowisku i blokuje skrzyżowanie jak i przejazd tramwajowi. Kilkudziesięciu pasażerów w którzy podróżują tramwajem musi czekać aż pseudo kierowca udostepni przejazd tramwajowi by mogli kontynuować podróż a im pewnie też spieszy się do pracy czy swoich domów. Za nim opubilujesz nastepny filmik i będziesz oczerniał kierujących pojazdami miejskimi to zadaj sobie trochę trudu i przeanalizuj sytuację zanim się ośmieszysz. Może Ty masz problem ze znajomością przepisów ruchu drogowego?.
~Wrocławianin
2021-07-25 09:40:26
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jakoś mnie to nie dziwi tramwaje jeżdżą po Wrocławiu na czerwonym świetle wymuszają nie raz niebezpieczne sytuacje hoc by przecinając główną drogę tam gdzie powinni poczekać to jadą a jak auta się nie zatrzymają to na dzwonku przejeżdżają . To norma we Wrocławiu kiedyś było podobnie z autobusami i wyjezdrzaniem z zatoczek bez kierunku i na chama potem się zmieniły wewnętrzne przepisy i kierowca autobusu za spowodowanie kolizji miał płacić ze swojej kieszeni i jak ręką odjoł Problem niemal całkowicie zniknął . A tramwaje dalej samowolka nie raz stoję obok tramwaja a on niczego sobie skręca w prawo mimo że po jego sygnalizacji widać że ma stać on jedzie a kierowcy z lewej strony się zatrzymują bo wiadomo doży może więcej . Kierowcy aut nie są święci ale bezkarność motorniczych nie zna granic . Dodam jeszcze że nie można wszystkich motorniczych wrzucać do jednego worka bo nie raz się spotkałem że tam gdzie powinien się zatrzymać i poczekać to tak było a inny motorniczy wciska się na dzwonku i tyle .
~Kiero
2021-07-25 09:18:11
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: -1
To klasyk że tramwaje we Wrocławiu nie patrzą na jakim świetle przejeżdżają. Od teraz będę robić foty
~Kolin5
2021-07-25 08:02:38
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Witam sam nie jednokrotnie jestem pasażerem komunikacji MPK i widuję jak kierujący samochodami np na skrzyżowaniu ul Stawowa a Piłsudskiego blokują przejazd komunikacji MPK więc o co chodzi autorowi artykułu?
~Michał
2021-07-25 07:33:36
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ale stań na moment przed takim, to motorniczym odpala się syndrom DJ-a. Będą dzwonić tym swoim dzwonkiem bez opamiętania.
~Bernadetta.
2021-07-25 06:30:44
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
22 lipca tramwaj linii 2 nie otworzyły się drzwi na przystanku Katedra.jedzie dalej na przystanku. Reja. staje i cały skład kilka minut. ma zablokowane WSZYSTKIE. DRZWI.pozbiej od dyspozytora dowiadujemy się,zero na pewno bezpieczniki.stary typ tramwaju.dzieki Bogu.ze. nie doszło przy totalnym zablokowaniu składu do pożaru,byłyby ofiary .jak można takie trupy. tramwajów. kierować.dalej do eksploatacji,tu już nie ma co reanimować,oszczędzać,tylko na ulice. Wrocławia wypuszczac. tylko w pełni sprawne,nowe tramwaje,tu liczy. się życie wielu ludzi.Czy ktoś się w końcu obudzi. i zrobi bezwzględny. porządek w naszym mieście..
~Janek
2021-07-25 03:23:32
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: 0
No tak duży może więcej, jak kierowcy wjeżdżaja w pieszych i rowerzystów to wszystko ok, ale jak oni nie są "najwięksi" w ruchu to wielki płacz
~plandemia
2021-07-25 03:14:59
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: -1
wyszcepy ida na rzeż
~Chłop
2021-07-24 23:53:36
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: -1
Plac Wielkopolski to samo ,zielone światło dla kierowców a oni na Hama wpychają się
~Pfff
2021-07-24 23:12:19
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
To jest nic na arkadach ciągle to się dzieje wczoraj czekam i czekam jest zeloje jadę nie jadę bo mi tranwaj zapierdala na pełnej fafie jak ja miałem zeloje on powinien mieć czerwone chyba że to działa inaczej.... Żenada
~ToM
2021-07-24 22:57:55
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
To norma, nikt tego nie kontroluje, po prostu wolna amerykanka.
~Asienkatt
2021-07-24 21:51:11
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Miałam tam podobną sytuację : jeden tramwaj zablokował skrzyżowanie, ale zanim z niego zjechał drugi wjechał na nie na czerwonym świetle i wyjechał zza niego wprost na przejeżdżające tamtędy dwa pojazdy. Doszło do zderzenia. Jeżdżę tamtędy codziennie i sytuacja powtarza się notorycznie, kiedy nie tylko samochody, ale przede wszystkim tramwaj blokuje skrzyżowanie.
~Greg
2021-07-24 21:36:28
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Na tym skrzyżowaniu to norma, czasem motorniczy zwalnia na środku żeby kolega z naprzeciwka też przeleciał na czerwonym
~Wroclawiak
2021-07-24 21:34:47
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: -1
Tam to standard. Raz byłem świadkiem kiedy motorniczy celowo chamsko zablokował skrzyżowanie.
~Mariusz
2021-07-24 21:27:37
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 6
Kierowcy MPK to są ludzie niczym taksówkarze, myślą że im więcej wolno . Jak osobówka zablokuje tory to dzwonią bez przerwy ale jak oni blokują skrzyżowania to jest Ok bo on wiezie ludzi. I tak funkcjonuje Wrocław jazda po Wrocławiu przypomina walkę niczym w Jungli. Silniejszy sprytniejszy może więcej.
~Janek
2021-07-24 21:22:35
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Podobne historie na skrzyżowaniu Hallera - Grabiszyńska
~Edzia
2021-07-24 21:19:38
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
A kto mi wskarze skrzyżowanie w miescie na którym przynajmniej 1 auto nie pojechało na czerwonym swietle. Na ulicy Legnickiej np wjazd do Magnoli ------ tam policja nie nienadążyłaby wypisywać mandatów.
~Wroclawiak
2021-07-24 20:30:59
z adresu IP: (77.115.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jeżdżę tamtędy codziennie do pracy. To nie jest wina motorniczego tylko przykład kolejnego nie potrzebnego buspasa we Wrocławiu, tym razem na Pułaskiego, Małachowskiego i pod wiaduktem kolejowym w stronę dworca. Oczywiście sygnalizacja w tych miejscach nie hula. Decyzje urzędnicze...bez komentarza
~Zenek
2021-07-24 20:12:29
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jestem kierowca cysterny,bardzo dużo jeżdżę po Wrocławiu.Zauwżyłem że kierowcy MPK autobusów i tramwajów bardzo często, a wręcz nagminnie wjeżdżają na skrzyżowania na czerwonym świetle.
~Rafal
2021-07-24 19:34:31
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -1
To są święte krowy oni mogą a jak my staniemy na torowisku to jest wielka afera. Nasza policja powinna za nich się wziasc
~wrocławianin
2021-07-24 18:42:58
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
$utryk nie panuje nad komunikacja we Wrocławiu.
~pro kom
2021-07-24 17:43:18
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jak ktoś ma łamać prawo drogowe, żeby miasto w ogóle funkcjonowało to wole żeby robiło to mpk ,a nie osobówki, a tymczasem osobówki robią większy burdel niż 15 lat temu. Domyślam się że to przez nowych kierowców z Ukr ale kultura jazdy poszła mocno w dół. Na pokładzie tego tramwaju było pewnie z 40 osób - czyli podobnie co we wszystkich autach na Pułaskiego razem wziętych. Sami sobie odpowiedzcie co jest bardziej istotne.
~ZWS
2021-07-24 17:05:00
z adresu IP: (188.47.xxx.xxx)
Ocena: 3
Tak płaczecie na tramwaj a autka takie święte? To co powiecie o pomarańczowym który stoi na torach i blokoje tramwaj? Albo o 2 autkach na końcu co przejeżdżają na żółtym/czerwonym? One zrobiły wszystko prawidłowo i zgodnie z PRD?
~Hrabia
2021-07-24 16:45:24
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dokładnie notorycznie
~wsas
2021-07-24 14:47:04
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
A czemu się dziwicie? Jacek Sutryk to projekt kliki Dutkiewicza... Macie to, na co głosowaliście.
~Boloxik
2021-07-24 14:33:39
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -1
To samo jest na placu Grunwaldzkim. Bardzo często tramwaj wjeżdża na skrzyżowanie kiedy na moim pasie pali się zielone od kilku sekund.
~Antywks
2021-07-24 12:51:34
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Prawidłowo niech stoją te uje w tych autach ✌️
~wroc
2021-07-24 11:56:43
z adresu IP: (178.13.xxx.xxx)
Ocena: 14
Ciekawe czy słuchacz zauważył, że notorycznie to skrzyżowanie jest blokowane przez auta. Tramwaj mógłby tam stać cały dzień, bo w każdym cyklu skrzyżowanie jest blokowane. Najlepiej się czepiać motorniczych bo kierowcy jeżdżą zawsze zgodnie z przepisami...
~HEJTMPK
2021-07-24 11:44:36
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 0
Za wjazd na skrzyżowania bez możliwości jego opuszczenia grozi mandat. Kodeks drogowy mówi jasno: „Kierującemu pojazdem zabrania się: wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy
~Beata
2021-07-24 11:44:29
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 5
Polecam mosty warszawskie,tam to codzienność.
~Lira
2021-07-24 11:28:38
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 10
Spokojnie, niedługo obok tramwajów będą jeździły tylko rowery
~Albert
2021-07-24 10:46:19
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tam jest tak codziennie. Nic nowego. Tylko ktoś się w końcu poskarżył. Drugie miejsce gdzie nagminnie tramwaje wjeżdżają po czasie to skrzyżowanie Hallera z Grabiszyńską