Jest pierwsza wygrana Zagłębia Lubin w sezonie

Maja Radczak, WK | Utworzono: 2021-07-30 21:09

Od pierwszych minut mecz był rozgrywany w wolnym tempie i dopiero w 18 min. kibice obejrzeli pierwszą groźną akcję. Po dośrodkowaniu Leandro z rzutu wolnego, Tomasz Midzierski posłał piłkę obok słupka bramki Zagłębia. Odpowiedź lubinian była skuteczniejsza – w 22 min. Patryk Szysz oddał celny strzał sprzed pola karnego, a piłka przy lewym słupku wpadła do siatki Górnika. W kolejnych akcjach gospodarze nie byli w stanie podwyższyć wyniku, z czego skorzystali piłkarze z Łęcznej, doprowadzając do remisu. W 33 min., po rzucie rożnym, piłka trafiła do Przemysława Banaszaka, który strzałem głową z 5 m pokonał Dominika Hładuna.

Po przerwie Zagłębie przyspieszyło grę i w 55 odzyskało prowadzenie. W środku pola Szysz przejął piłkę, odegrał do Starzyńskiego, a ten przekazał ją na lewą stronę do Sasy Żiveca, który strzałem sprzed pola karnego przelobował Macieja Gostomskiego. Górnik bliski był wyrównania w 68 min., ale po dośrodkowaniu Michała Maka szansy nie wykorzystał Serhii Krykun, którego strzał pewnie obronił Dominik Hładun. Lubinianie dążyli do podwyższenia wyniku, a ich starania zwieńczył w 85 min. Szysz. Wychowanek klubu z Łęcznej najpierw minął z piłką kilku piłkarzy Górnika, by sprzed pola karnego oddać efektowny strzał do bramki.

KGHM Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Patryk Szysz (22), 1:1 Przemysław Banaszak (33-głową), 2:1 Sasa Zivec (55), 3:1 Patryk Szysz (85).

Żółta kartka – Górnik Łączna: Sergiej Krykun, Janusz Gol.

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).
Widzów: 3 000.

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simic, Ian Soler, Mateusz Bartolewski – Sasa Zivec (75. Karol Podliński), Łukasz Poręba (88. Daniel Dudziński), Jewgienij Baszkirow, Filip Starzyński, Erik Daniel (57. Jakób Wójcicki) - Patryk Szysz.

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Kryspin Szcześniak (88. Dawid Tkacz), Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Leandro - Michał Mak, Janusz Gol (88. Adrian Cierpka), Bartłomiej Kalinkowski, Sergiej Krykun (71. Aleksander Jagiełło) - Bartosz Śpiączka (88. Bartosz Rymaniak), Przemysław Banaszak (76. Paweł Wojciechowski).