Kolejny polski dzień w Tokio! Złoty Nowicki, brązowi Fajdek i Dobek (PODSUMOWANIE DNIA)

Bartosz Tomczak, WK | Utworzono: 2021-08-04 14:35 | Zmodyfikowano: 2021-08-04 19:36

W rzucie młotem Wojciech Nowicki wywalczył złoto, a Paweł Fajdek brąz. Nowicki wygrał rzutem na 82,52 m, a pochodzący z dolnośląskiego Żarowa Fajdek w najlepszej próbie uzyskał 81,53 m. Polaków na podium rozdzielił jedynie Norweg Eivind Henriksen, który rzucił zaledwie pięć centymetrów dalej niż Fajdek.

Ponadto Patryk Dobek zdobył brązowy medal w biegu na 800 metrów z czasem 1:45:39. Pierwsze dwa miejsca zajęli Kenijczycy Emmanuel Korir i Ferguson Rotich.

Dziś rano cieszyliśmy się natomiast ze srebrnego medalu Polek w żeglarstwie w klasie 470 za sprawą duetu Agnieszka Skrzypulec - Jolanta Ogar-Hill.

Z powodzeniem startowali też inni Polacy - w kajakarstwie do półfinałów w swoich konkurencjach awansowały Dorota Borowska, Justyna Iskrzycka i Marta Walczykiewicz. Z kolei we wspinaczce sportowej w finale powalczy Aleksandra Mirosław. Polka dziś we wspinaczce na czas była blisko wyrównania rekordu świata - zabrakło zaledwie jednej setnej sekundy.

Pozostali nasi reprezentanci nie mieli tyle szczęścia - eliminacji rzutu oszczepem nie przeszli Cyprian Mrzygłód i Marcin Krukowski, z kolei w skateboardingu do finału nie awansowała Amelia Brodka. W pierwszej walce zapasów w stylu wolnym przegrała Jowita Wrzesień a w półfinale biegu na 110 metrów przez płotki odpadł Damian Czykier. Do finałów na bieżni nie awansowały też Natalia Kaczmarek na 400 metrów oraz Martyna Galant na 1500. Dodatkowo na torze kolarskim o medale w sprincie nie powalczą już Mateusz Rudyk i Kacper Rajkowski oraz w keirinie Urszula Łoś i Marlena Karwacka.