Jeszcze w sierpniu ma się rozpocząć układanie nawierzchni na S3 między Lubinem a Kaźmierzowem

Karolina Bieniek, PP | Utworzono: 2021-08-18 08:30 | Zmodyfikowano: 2021-08-18 08:30
A|A|A

S3 węzeł Lubin Północ – sierpień 2021 (fot. Michał Soroko/GDDKiA)

Jak tłumaczy Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prace są zaawansowane, ale obecny wykonawca wciąż naprawia błędy poprzednika.

- Zaawansowanie rzeczowe wynosi prawie 84%. W dalszym ciągu prowadzone są naprawy dylatacji wadliwie zamontowanych przez poprzedniego wykonawcę. W najbliższych dniach planowane jest betonowanie naprawionych już dylatacji oraz wykonywanie nawierzchni z asfaltu lanego na niektórych obiektach.

S3 obejście Polkowic, wiadukt nad S3 w ciągu drogi gminnej, sierpień 2021 (fot. Michał Soroko/GDDKiA)

Trwają także prace wykończeniowe takie jak montaż słupów elektrycznych i ekranów akustycznych. Zakończono budowę zbiorników retencyjnych. Wszystkie prace prowadzone są tak, by móc udostępnić drogę kierowcom już w listopadzie. 

Kontynuowane są prace bitumiczne na drogach technologicznych i niektórych odcinkach trasy głównej. Trwają prace wykończeniowe, takie jak montaże słupów czy wypełnienie ekranów akustycznych. Montowane są oprawy oświetleniowe na węzłach oraz miejscach obsługi podróżnych, zakończono już budowę zbiorników retencyjnych.

Na etapie realizacji jest też odcinek drogi ekspresowej S3 od Bolkowa do granicy Polski, z najdłuższym w Polsce drążonym tunelem w skale. - Jesteśmy mniej więcej w połowie zakładanego drążenia - mówi dyrektor wrocławskiego oddziału GDDKiA, Lidia Markowska.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama