Kończy się kolejny etap prac przy największej inwestycji w powojennej historii Wałbrzycha

Bartosz Szarafin, PP | Utworzono: 2021-08-18 14:00 | Zmodyfikowano: 2021-08-18 14:00
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

Pracownicy Budimexu,  który jest wykonawcą tej inwestycji, w niektórych miejscach pracują całą dobę. W obrębie wspomnianego ronda, w ostatnich dniach organizacja ruchu zmienia się nawet kilka razy dziennie. - Obecnie główne prace toczą się w trzech strategicznych punktach - relacjonuje Michał Ślipko, kierownik budowy:

Rondo Tesco będzie gotowe na ten weekend, wtedy też powróci organizacja ruchu taka, jak obowiązywała tam 2 tygodnie temu. Na Żeromskiego, podziemne przejście pod obwodnicą będzie zastępowało pieszym chodnik w kierunku Dworca Miasto. Samochody jeżdżą już nową drogą (fragmentem węzła Żeromskiego).
Największe trudności budowniczowie mają obecnie w centrum przy Al. Wyzwolenia, gdzie stan techniczny obudowy podziemnych strumieni jest gorszy niż zakładano. Ujawniono tam pęknięcia i dziury. - Wymagana była reakcja miasta i zaprojektowanie nowego zabezpieczenia - dodaje kierownik.

Władze Wałbrzycha zakładają, że jeśli pogoda nie przeszkodzi budowniczym, Obwodnica Zachodnia Wałbrzycha, będzie gotowa do połowy grudnia tego roku.

Obwodnica Wałbrzycha realizowana w ciągu DK nr 35 to największa inwestycja w powojennej historii Wałbrzycha. Całkowita jej wartość wynosi 397 480 381,71 PLN z czego 85% (296 792 459,33 PLN) to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama