Wrocławscy żużlowcy zakończą dziś sezon zasadniczy

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2021-08-20 06:50

Zespół z Wrocławia po wygranej w poprzedniej kolejce w Gorzowie Wielkopolskim zapewnił sobie pierwszą lokatę przed fazą play-off, w której zmierzy się z czwartą drużyną ligi. Dla gospodarzy piątkowe spotkanie będzie mieć zatem wyłącznie prestiżowy charakter. Inaczej jest w przypadku gości z Zielonej Góry. Falubaz wciąż zagrożony jest spadkiem z Ekstraligi. Czarny scenariusz dla ekipy Piotra Żyto spełni się w przypadku porażki jego drużyny na Stadionie Olimpijskim i jednoczesnej wygranej GKM Grudziądz nad Włókniarzem Częstochowa. Zespół z grodu Bachusa, by nie oglądać się na głównych rywali w walce o utrzymanie, musi zdobyć przynajmniej punkt we Wrocławiu. Trudno się jednak spodziewać, by niepokonani w tym sezonie u siebie podopieczni Dariusza Śledzia ułatwili zadanie zawodnikom Falubazu. 

Zdecydowanym faworytem piątkowego spotkania będzie, mająca mistrzowskie aspiracje, Sparta. Wrocławianie swoją siłę pokazali w pierwszym spotkaniu, gromiąc Falubaz na jego torze 63:27. Kwestia punktu bonusowego dla gospodarzy przed rewanżem wydaje się być bezdyskusyjna.

Zielonogórzanie z pewnością liczą na dobrą jazdę Maxa Fricke. Australijczyk, który wcześniej spędził kilka sezonów w drużynie Betardu Sparty, ostatnio błysnął formą w turniejach Grand Prix i z pewnością będzie chciał się przypomnieć wrocławskiej publiczności. 

Początek spotkania na Stadionie Olimpijskim o godz. 18.00. 

AWIZOWANE SKŁADY:

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:
1. Max Fricke
2. Matej Zagar
3. Damian Pawliczak
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Jakub Osyczka
7. Nile Tufft

Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Daniel Bewley
11. Artiom Łaguta
12. Gleb Czugunow
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Przemysław Liszka

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.