W nocy z podstacji na Śródmieściu nie wyjechała ani jedna karetka

Elżbieta Osowicz, jk | Utworzono: 2021-08-27 06:28 | Zmodyfikowano: 2021-08-27 10:00
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Jak tłumaczą nasi rozmówcy, pacjenci potrzebujący pomocy muszą się liczyć z dłuższym czasem oczekiwania na przyjazd ambulansu. O kadrowych kłopotach kilka dni temu obszernie informowaliśmy w Radiu Wrocław.

ZOBACZ KONIECZNIE: Masowe zachorowania w Pogotowiu Ratunkowym. Brakuje kadry do obsadzenia dyżurów

Według informacji potwierdzonych wtedy przez dyrekcję Pogotowia Ratunkowego ponad 50 ratowników przebywa na zwolnieniach lekarskich, ale jak nas zapewniano - wyjazdy są realizowane bez zakłóceń.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Wnikliwy obserwator
2021-08-28 14:28:37
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 2
Sytuacja z Psiego Pola: "Wrocławscy policjanci pomogli kobiecie w ciąży. Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach popołudniowych na osiedlu Psie Pole. To wtedy funkcjonariusze zauważyli leżącą na chodniku kobietę oraz stojącego obok niej mężczyznę. - Natychmiast zatrzymali radiowóz i podbiegli zapytać się, czy nie potrzebują pomocy.Ponieważ kobieta miała tak silne bóle, że nie była w stanie chodzić ani wypowiedzieć słowa, jej partner opowiedział, co się stało. Mężczyzna oświadczył funkcjonariuszom, że jego partnerka, będąc w mieszkaniu, nagle poczuła się bardzo źle i zaczęła krwawić. Postanowili, więc zadzwonić po pomoc medyczną, ale z uwagi na długi czas oczekiwania, zdecydowali się samodzielnie dotrzeć do szpitala – poinformował sierż. sztab. Łukasz Dutkowiak z komendy miejskiej policji we Wrocławiu. Jak wynikało z relacji mężczyzny, parze udało się opuścić budynek, ale wtedy niemal natychmiast bóle tak się nasiliły, że kobieta nie była w stanie już dalej iść i mdlała. – Policjanci skontaktowali się z dyżurnym i niezwłocznie podjęli decyzję o przewiezieniu potrzebującej pilnie pomocy kobiety do najbliższego szpitala. Podczas podróży jeden z funkcjonariuszy prowadził pojazd, a drugi udzielał jej pomocy przedmedycznej – dodaje Dutkowiak. Kobietę przekazano medykom. Lekarz, który się nią zajmował stwierdził, że gdyby pacjentka trafiła na oddział chwilę później, uratowanie jej życia mogłoby nie być możliwe." A rzecznik Urzędu Marszałkowskiego pan Nowakowski powie, że zgłoszenia są realizowane na bieżąco... Oto skutki braku ratowników. Zaczyna się, a będzie gorzej...
~500
2021-08-28 12:56:47
z adresu IP: (94.172.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ch uj tam karetkami, ważne że 500 plus jest. Raz się żyje
~czesiek
2021-08-27 22:46:17
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ważne, żeby była kasa na "wojska" obrony terytorialnej, pałkarzy z policji i ochronę małego księcia. Reszta się nie liczy...
~fachowiec
2021-08-27 13:36:33
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
"Dobra zmiana" ma inne priorytety niż zdrowie Polaków. Na godziwe podwyżki dla pielęgniarek czy ratowników pieniędzy nie ma. Co innego podwyżki dla siebie czy swoich pociotków w spółkach skarbu państwa, tam to nawet 60% w górę.
~Wnikliwy obserwator
2021-08-27 10:58:05
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 7
Czytałem kiedyś artykuł o ratownikach medycznych i powiem jedno: nie zazdroszczę im takiej pracy za takie słabe pieniądze. To naprawdę muszą być entuzjaści, bo nikt normalny nie wziąłby na siebie takiej odpowiedzialności za takie grosze, a pracują tyle, że zastanawiam się, kiedy mają czas na sen albo jakieś życie rodzinne czy towarzyskie. Oczywiście poniżej już zabrali głos "eksperci". Jak tak bardzo zazdrościcie ratownikom warunków pracy i płacy, zatrudnijcie się w tym charakterze - wakaty są. Zobaczcie, jaki to luksus! Rząd szasta kasą na przekopy Mierzei Wiślanej, odbudowy Pałacu Saskiego i na czołgi Abrams, a nie ma pieniędzy, by na ludzkich warunkach (umowa o pracę) zatrudnić ratowników medycznych. Niedługo zamiast dzwonić po pogotowie trzeba będzie się owinąć w prześcieradło i czołgać w stronę najbliższego cmentarza, bo nie będzie miał kto przyjechać po chorych czy ofiary wypadków. Może tymi super amerykańskimi Abramsami żołnierze będą wozić ludzi do szpitali? Szacunek dla ratowników medycznych za ich robotę!
~Medyk
2021-08-27 10:10:08
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 6
Dziękuje za słowa otuchy, całe szczęście jeszcze troszkę i Grażyny nie będą miały na kogo narzekać. PS zwolnienia dotyczą grupy zawodowej Inny Zawód Medyczny a nie Lekarzy.
~Zatroskany Obywatel
2021-08-27 09:20:06
z adresu IP: (178.23.xxx.xxx)
Ocena: -3
Jestem ciekaw czy dobokaretki są naliczane za zespoły stojące ???????????? bo jeśli tak to złoty interes ????
~Prawda
2021-08-27 09:01:36
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: -9
Opieka medyczna jest na poziomie poniżej przeciętnej. Ale przecież młodzi lekarze nadal chcą podwyżek. Jak się nie podoba proszę iść na kasjera. Lub wyjechać. Ups zapomniałem za granicą was już nie chcą. ????
~Graz
2021-08-27 07:26:44
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -6
Znow probuja wyludzic dodatki?! Ostatnio mowili lekarz mlody zaczynajacy prace nie umial sie posluzyc narzedziamy przy operacji smiech na sali Ale po 15 tysiecy brac za to,ze zajrza tylko do tego niby chorego( bez zadnych wykonywanych czynnosci) na to co sztucznie wywolali to siedza cicho Pazernosc medykow nie zna granic dlatego tez ta covIDioza sie nie skonczy nigdy beda po cichu wykanczac ludzi,ktorzy chca sie leczyc na prawdziwe choroby