Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Górnika

| Utworzono: 2010-11-24 21:59 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Do ostatniego meczu w tym roku czekali gracze Górnika, by przerwać fatalną passę w meczach wyjazdowych. Polkowiczanie na zakończenie rundy pokonali pewnie Wartę 3:1.

Mecz dla Górnika ułożył się znakomicie. Dwie bardzo dobre akcje w 15. i 17. minucie ustawiły spotkanie. Najpierw do siatki trafił Mateusz Piątkowski, a chwilę później świetne podanie od Łukasza Sierpiny wykorzystał Zbigniew Grzybowski.

W Poznaniu zanosiło się na nokaut, bo krótko po rozpoczęciu drugiej połowy znów gola strzelił Grzybowski, który wykorzystał fatalny błąd Łukasza Radlińskiego. Bramkarz Warty wypuścił piłkę z rąk. Nokautu jednak nie było, bo Górnik nie zamierzał już forsować tempa. Zespół z Poznania bierną postawę polkowiczan wykorzystał w 79. minucie zmniejszając rozmiary porażki.

To pierwsza wyjazdowa wygrana Górnika w ósmym meczu na boisku rywala w tym sezonie. Dzięki zwycięstwu w Poznaniu i przełamaniu złej passy polkowiczanie awansowali na siódme miejsce w tabeli na zakończenie rundy jesiennej. Jak na beniaminka to wynik bardzo dobry, który pozwoli piłkarzom spokojnie przygotowywać się do rundy wiosennej.

Warta Poznań - Górnik Polkowice 1:3 (0:2)
Wojciechowski 79' - Piątkowski 15', Grzybowski 17', 50'

Warta: Łukasz Radliński - Michał Zawadzki, Maciej Wichtowski, Alain Ngamayama, Maciej Smuniewski (79 Paweł Iwanicki) - Tomasz Magdziarz, Marcin Wojciechowski, Damian Pawlak, Piotr Reiss, Rafał Kosznik - Zbigniew Zakrzewski.

Górnik: Sebastian Szymański - Daniel Chyła, Petr Pokorný, Krzysztof Smoliński, Marek Opałacz - Damian Piotrowski (70 Łukasz Małkowski), Tomasz Salamoński, Kamil Wacławczyk, Łukasz Sierpina - Mateusz Piątkowski (78 Maciej Soboń), Zbigniew Grzybowski (90 Wojciech Olszowiak).