Największy w Polsce festiwal kina non-fiction za tydzień w Dolnośląskim Centrum Filmowym

materiały prasowe, jk | Utworzono: 2021-08-30 11:30
A|A|A

fot. materiały prasowe

Wiele z filmów tegorocznej edycji dotyczyć będzie aktywizmu, a ich twórcy będą wzywać nas do działania na rzecz lepszego, równego i ekologicznego świata. Już samo hasło festiwalu „Świat się budzi" zostało zaczerpnięte z przemówienia Grety Thunberg wygłoszonego w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych. To właśnie nastoletnia ekoaktywistka będzie bohaterką filmu towarzyszącego gali otwarcia 18. edycji Millennium Docs Against Gravity, która odbędzie się 3 września o godzinie 19:00 w sali Warszawa Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Zwiastun filmu „Jestem Greta": LINK

„Jestem Greta" w reżyserii Nathana Grossmana to poruszająca opowieść zawierająca wiele prywatnych scen, które pokazują najsłynniejszą działaczkę klimatyczną na świecie z zupełnie nowej strony. Reżyser towarzyszył Grecie z kamerą niemal od jej pierwszych protestów, próbując uchwycić moment narodzin pokoleniowej przywódczyni. Na ekranie widzimy, jak ta nieśmiała nastolatka zaczyna skupiać na sobie coraz więcej uwagi i jak zmusza polityków do zmiany myślenia o zmianach klimatycznych i inspiruje innych aktywistów do podejmowania podobnych działań na całym świecie. W miarę, jak aktywność młodej ekolożki nabierają rozgłosu, pojawiają się również groźby i ataki ze strony tych, którzy zaprzeczają kryzysowi klimatycznemu – Gretę krytykują m.in. Władimir Putin, Donald Trump czy Jair Bolsonaro.

Bilety w cenach 14 i 18 złotych (pojedyncze seanse, cena zależna od godziny projekcji) dostępne są w kasach Dolnośląskiego Centrum Filmowego, na MDAG.pl i dcf.wroclaw.pl. Przy zakupie minimum 6 biletów każdy z nich kosztował będzie 14 złotych; bilety na pokazy dla seniorów i rodzin kosztują 12 złotych.

Do zobaczenia w kinie!

18. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama