1,5 roku bezwzględnego więzienia dla Józefa Piniora. Jest wyrok w drugim procesie

Beata Makowska, jk | Utworzono: 2021-08-30 12:11
A|A|A

zdjęcie archiwalne; fot. radiowroclaw.pl

Na ławie oskarżonych, oprócz Józefa Piniora, zasiadło 14 innych osób - w tym jego asystent Jarosław W., który usłyszał najsurowszą karę - 5 lat więzienia. Akt oskarżenia zarzucał oskarżonym między innymi oszustwo w oświadczeniach majątkowych, przyjęcie wynagrodzenia za wykłady, które się nie odbyły oraz powoływanie się na wpływy senatorskie przy załatwianiu różnych spraw.

Były senator został uniewinniony od części zarzutów. Wyrok jest nieprawomocny. To drugi proces Józefa Piniora. W pierwszym został już prawomocnie skazany między innymi za korupcję na półtora roku więzienia. Karę odbywa w systemie dozoru elektronicznego.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~UWOLNIĆ PINIORA!!!!!!11!!
2021-08-30 22:59:46
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 4
@@@WOLNE SONDY!!!!!!!! STOP HOMOFObii!!!!!!!!11!1
~młoda
2021-08-30 18:16:31
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 5
Bardzo dobrze. Przestępcy do pudła bez wyjątku wreszcie...
~Ewa
2021-08-30 16:32:58
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -9
No niestety , wygląda mi na to, że to typowa Wendeta. Kaczyński nie zapomina
~Jaś Fasola
2021-08-30 16:24:40
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 4
Na miejscu Służb przetrzepałbym firmę Władeczka, z pewnością coś by się znalazło!
~fachowiec
2021-08-30 14:12:41
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -2
Pokazówka, co drugi "kryształ" kłamie w oświadczeniach majątkowych. Co sprytniejsi przepisują kościelne działki na żonę.
~Ale jak to możliwe?
2021-08-30 13:02:45
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 9
przecież Frasyniuk powiedział, że Pinior nie pójdzie siedzieć?
~obserwator
2021-08-30 12:28:12
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czy PRW zrobi materiał o tym, że w lipcu sędzia Kochan uniewinniła współoskarżonego w pierwszym procesie Józefa Piniora? Sprawę wyłączono do odrębnego postępowania, bo współoskarżony chorował. Te same materiały – podsłuchy CBA – sędzia Górny uznał za porażające i skazał Piniora na 1,5 roku więzienia, a sędzia Kochan uznała, że zarzuty sformułowane na podstawie tych podsłuchów to chciejstwo prokuratury, a nagrane rozmowy dotyczą czynów nieprzestępczych... A swoją drogą ciekawe to skazanie za oświadczenia majątkowe. Ministrowi Dworczykowi prokuratura sprawę oświadczeń umorzyła, a poseł Mejza kwestię ich składania olał i jest nietykalny, bo głosuje razem ze Zjednoczoną Prawicą.