#polityka: Kto zyska lub kto straci na Polskim Ładzie? [SŁUCHAJ]

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2021-09-02 21:11 | Zmodyfikowano: 2021-09-02 21:15
A|A|A

fot. gov.pl

Komisarz Unii Europejskiej do spraw gospodarczych Paolo Gentiloni potwierdził, że Bruksela wstrzymuje się z akceptacją polskiego Planu Odbudowy. Komisja zwleka z zatwierdzeniem dokumentu od ubiegłego miesiąca. Komisarz powiedział w Parlamencie Europejskim, że jest to związane z dyskusją o nadrzędności prawa unijnego w Polsce. To wydłuża procedurę zatwierdzenia funduszy, ale nie powoduje odebrania Polsce 57 miliardów euro.

Marek Łapiński mówi, że rząd jest teraz w trudnym położeniu:

Andrzej Kilijanek odpowiada, że nie spodziewa się żadnego dramatycznego scenariuszu dla Polski i nie spodziewa się utraty tych środków:

Marek Łapiński mówi, że rząd musi teraz wykonać krok wstecz:

Andrzej Kilijanek mówi, że dyskusja dotycząca prawa Polskiego i unijnego będzie się toczyła, niezależnie od decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Do tej pory z 27 państw członkowskich pozytywną ocenę Komisji Europejskiej dla swoich Planów Odbudowy uzyskało 18 krajów.

Kilijanek wymieniał też korzyści płynące z Polskiego Ładu:

Łapiński ma wątpliwości i nazywa Polski Ład programem wyborczym PiS:

Radny PiS mówi, że rządzący udowodnili już że są wiarygodni:

Radny Koalicji Obywatelskiej wylicza jakie straty mogą ponieść samorządy:

Posłuchaj całego programu:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Gosc
2021-09-05 22:05:59
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nie będzie żadnego ładu, bo nie będzie pieniążków z unii - koniec tematu.
~Najlepszy program
2021-09-04 09:43:03
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -15
na obecne czasy. To kompleksowa strategia przezwyciężenia skutków pandemii. Najwyższy czas uruchomić strategię, która pozwoli nam dokonać przełomu i odzyskać to, co odebrał nam wirus - poczucie stabilizacji i pewną przyszłość dla naszych dzieci. Dlatego czas na Polski Ład - kompleksową strategię przezwyciężenia skutków pandemii. To nasz plan gospodarczej odbudowy. I nowa nadzieja na dobrą przyszłość.
~POLSKI ŁAD?
2021-09-03 14:01:10
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -16
Najkorzystniejszy program dla Polski od czasów Gierka. Same plusy i mnóstwo inwestycji. Kto jest przeciw? Totalne żłoby, bo kto inny.
~tomek
2021-09-03 10:19:45
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 4
11 tys brutto to 7845 na rękę kto nam zabiera całą resztę - Państwo w podatkach do tego VAT, akcyza ect.
~janek
2021-09-03 10:12:06
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 1
Panowie z PO i PiS nie wiedzą chyba co mówią - traktat Lizboński wynegocjowany przez D.Tuska podpisany przez L.Kaczyńskiego pozwoliły na wyższość prawa UE nad prawem krajowym.
~gharghamel
2021-09-03 06:15:40
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 6
Promocja Polskiego Ładu: Dzisiaj drożej niż wczoraj, ale za to taniej niż jutro!
~Świnie
2021-09-03 03:40:58
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -12
walczą razem z Tuskiem o powrót. Wrocław miasto Platformy od 30 niesprawiedliwości społeczne to norma. Ceny w sklepach, MPK i inne najwyższe w kraju. Tak trzymać !!!
~Oj jak cudownie
2021-09-02 22:33:18
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -14
było za Platformy. Robotnika w łeb kopano, dojono podatki od biedaków, praca do śmierci i likwidacja setek szkół, szpitali, sanepidów, dworców PKS i PKP i małych zakładów pracy. Oj jakie cudowne życie było na zeszyt. Na szczęście wygrał PIS i już kapitalistyczne żłoby się nigdy nie podniosą. Pomijam setki samobójstw za Balcerowicza.... Jeszcze jakieś pytania?
~obajtek
2021-09-02 22:24:25
z adresu IP: (217.138.xxx.xxx)
Ocena: 9
Na jakiej podstawie pan Andrzej Kilijanek wypowiada się na temat gospodarki, przyszłości ekonomicznej Polaków skoro nigdy nie chodził do normalnej pracy, nigdy nie miał firmy, nie posiada mieszkania ani nawet samochodu?? Nie płaci podatku od nieruchomości, akcyzy paliwowej, nie wie jakie koszty związane są z prowadzeniem działalności gospodarczej, posiadania samochodu. Dlaczego w ogóle taka osoba zapraszana jest do wygłaszania swojej opinii?? Niezwykle arogancka i prymitywna postać.
~Janek
2021-09-02 22:06:03
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 3
Po co audycja do której nie można zadzwonić. Dlaczego nie zaproszono kogoś z Konfederacji. Przecież PO z Lewicą wspiera PiS wystarczy popatrzeć na głosowania w Sejmie. Głosują za kasą z EU a później narzekają, że PiS wykorzysta to do dawania pieniędzy. Jedynie Konfa chodziła po firmach i broniła firmy przed zamknięciem.
~fachowiec
2021-09-02 21:51:55
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
Po co taka długa audycja? Kto zyska? Rodziny członków PiS. Kto straci? Cała reszta Polaków.
~karzeł żoliborski
2021-09-02 21:50:51
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 9
Mateusz Morawiecki: ,,robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko w filozofii Prawa i Sprawiedliwosci’’. Augusta von Hayek, znany filozof polityczny: ,, … powstanie faszyzmu i nazizmu nie było reakcją przeciwko socjalistycznym tendencjom wcześniejszego okresu, lecz nieuchronnym ich skutkiem.’’
~karzeł żoliborski
2021-09-02 21:48:51
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 12
Szeroko zakrojone programy socjalne, rasizm, homofobia, ksenofobia, antysemityzm, fanatyczny antykomunizm, kult rodziny i wielodzietności, militaryzm i kult oręża, utożsamianie partii z narodem, uznawanie przeciwników politycznych za wrogów narodu, szukanie poparcia głównie wśród proletariatu i niższej klasy średniej, uznawanie odmiennych poglądów za przejaw zdrady, wszechobecna i nachalna propaganda. Jeżeli pis czerpie wzorce z NSDAP, to z jakiej osoby czerpie wzorce nasz mały naczelnik?
~popieram PIS
2021-09-02 21:39:29
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: -10
Popieram działania Polskiego Rządu!